Člen GEG Učte s námi - Pavlína Hublová: GEG Učte s námi aneb Jen si tak trochu ublognout

pár postřehů z našeho snažení
GEG, GEG Učte se námi, google

Pátý český Digital Learning Day – 17. 2. 2016

logo - DLD2016.png

Rok se s rokem sešel a my se opět vrháme do české verze Digital Learning Day.

 • Jak se již 5 let zapojujeme „počesku“?
 • Jaký bude ten letošní ročník?

Podrobnosti v blogovém příspěvku: http://pepous.blogy.rvp.cz/prispevky/paty-cesky-digital-learning-day-17-2-2016.html

DLD, DLDay, geg
Připojené soubory:
logo - DLD2016 (1).png (120,7KB) - Stáhnout
Pavlína Hublová, 02 únor 2016, 10:04 | Komentáře (0)

Startuje 5. sezóna PEPOUŠova vlnobití

PEPOUŠovo vlnobití nabízí 45 minut online diskuze na zvolené téma se zaměřením na školní praxi. Přijďte mezi nás na Google Plus a potvrďte, že 70 % toho, co je pro nás užitečné, se naučíme sdílením zkušeností s ostatními kolegy.

Nově o Vlnobití píšeme také v blogu Metodického portálu RVP.CZ.

Aktuální téma: Spolupráce s jinou třídou, školou (nebo dokonce i zahraniční?) - naše zkušenosti a rady. Prosím o návrhy otázek do komentářů na Google Plus.

pepouš, vlnobití
Pavlína Hublová, 08 září 2014, 11:19 | Komentáře (0)

Již počtvrté se zapojíme do akce Digital Learning Day

Co je cílem DLD?

Obecně je cílem propagovat příklady dobré praxe, vývoj moderních technologií ve výuce a rozvoj ICT gramotnosti učitelů. Oficiální akce probíhá pod patronací Alliance for Excellent Education se sídlem ve Washingtonu. http://www.digitallearningday.org/
 
Naše akce je zaměřena primárně na příklady dobré praxe a rozvoj prezentačních dovedností žáků. Pod vedením učitele žáci nejen pracují s moderními technologiemi, ale současně pak prezentují formou online konference své výstupy. V tom je jedinečnost naší akce.

Kdy "český" DLD proběhne?

Přepokládáme, že bychom se letos zapojili do oficiální akce, tj. naše závěrečná online konference by měla proběhnout na začátku února (přesný termín ještě není ani na webu uvedený).
DLD, GEG
Pavlína Hublová, 27 srpen 2014, 3:10 | Komentáře (0)

Proč je dobré jet na letní škol(k)u

Letní škol(k)a je takový zajímavý fenomén. Učitelé v rámci své dovolené jedou na vzdělávací akci, kterou si někdy i platí. Řekněte mi, kdo tohle normálně dělá?

Každopádně, zde jsou důvody, které považuji já (a pár mých známých) za klíčové:

 1. Vypláchnete si hlavu. Po náročném školním roce máte možnost myslet opět na něco jiného. A i když je to zbylé myšlení stále o škole a vzdělávání, je najednou vše nahlíženo z jiného úhlu. Získáte tak i trochu odstup od toho, co jste doposud považovali za důležité.
 2. Získáte nové nápady a kontakty. Jak jinak si rozšiřovat obozry než tím, že se nechám inspirovat ostatními kolegy, že se blíže seznámí s jejich postupy a metodami a okamžitě se jich na vše nejasné vyptám? Navíc - pokud si s dotyčným rozumíte, můžete se s ním "setkávat" i ve školním roce (setkávání je v uvozovkách, protože se může jednat o virtuální setkávání).
 3. Budete se těšit na nový školní rok. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Výkřiky typu "Už se těším na první pedagogickou poradu." nebo "To bude skvělé, až to vyzkouším se svou třídou." znějí sice trochu šíleně, ale věřte, že jsou zcela reálné. Prostě "se nabijete" novou energií.

Podívejte se na fotografie z naší Letní PEPOUŠovy školky.

GEG, PEPOUŠ, školka
Pavlína Hublová, 14 červenec 2014, 11:12 | Komentáře (2)

Letní školka - přihlašování

Základní informace

Místo: Plavy 65
Termín: 3. - 6. 7. 2014
Organizace: Pavlína Hublová, Jana Kneřová

Proč je třeba se přihlašovat?

 • Abychom měli představu, pro kolik lidí budeme zajišťovat ubytování a jídlo;
 • abychom mohli zajistit vstupenky;
 • abychom správně naplánovali příjezdy a odjezdy;
 • abychom se mohli pak společně dohodnout, co a jak zůstane v programu (Hangout).

Do kdy je třeba se přihlásit?

Ideálně do pátku 6. června. 
Později přihlášené vítáme také, ale je zde možnost, že nebudeme moct zajistit vstupenky cca na 2 - 3 akce (což není zas taková katastrofa).

Jak se přihlásit?

Vyplněním tohoto dotazníku.
Vše důležité o Letní PEPOUŠově školce na webu Učte s námi.
GEG, PEPOUŠ, školka
Pavlína Hublová, 02 červen 2014, 3:51 | Komentáře (0)

... a jedeme dál

Hangout o scriptech se nakonec díky technickým portížím  otýden posunul. Ale nevadí - dokonce jsem měla pocit, že vyzrál. Obě lektorky měly připraveny své povídání skvěle (včetně prezentací, které se opravdu osvědčilo si připravit). Záznam je k dispozici na webu Učte s námi.
 
Neusínáme na vavřínech a připravujeme další "vysílání". Koncem března si budeme povídat o hádankách a aktivitách k rozvoji logického myšlení v matematice a v dubnu proběhne již druhý díl povídání o tabletech ve výuce.
Pavlína Hublová, 06 březen 2014, 10:14 | Komentáře (0)

Jen tak ve zkratce

Hangout o scriptech v Google Docs proběhne již dnes. V úterý musela Jitka (lektorka) přeinstalovat celý notebook, protože měl v sobě nějakou reberku. Naštěstí se umoudřil. Včera jsme se dozvěděly, že zatím není notebook Jany (druhá lektorka) schopen sdílet plochu v Hangoutu (a nebo jen velmi  omezeně). Máme přihlášeno už víc než 30 lidí. A tak si říkám: "Jak velký průšvih to bude?"

Začátkem února se mí kolegové zbláznili do rozšířené reality ve formě jakýchsi kostiček s chemickými vzorci. Byla to řádná vlna pokusů a vytvořených virutálních kostek. Jen se podívejte >>

Ale i jinak se v naší komunitě pořád něco děje 

Pavlína Hublová, 20 únor 2014, 12:47 | Komentáře (0)

GEG Hangout On Air: Scripty pro učitele na Google Disku | 20.2.2014

 
Motto: Jde to jednodušeji, než si myslíte.
 
Používáte Google formuláře ve třídě jako testy, nebo o tom uvažujete? A chcete snadno vyhodnotit výsledky odevzdaných prací? Používáte Google Dokumenty a potřebujete rychle a jednoduše nasdílet materiály jednotlivým žákům? A pak pohodlně ohodnotit jejich práci?

Pavlína Hublová, 13 únor 2014, 9:45 | Komentáře (0)

Ani blížící se svátky nás nezastaví

Když se dívám do předchozích příspěvků, vidím, že mám malinký dluh. Tolik se toho událo od mé poslední zprávičky...

 • 22.11. proběhl dlouho chystaný DLD. Trochu jsme se zapotili a museli jsme řádně improvizovat (víc neprozradím, podívejte se na záznam), ale výstupy jsou opravdu zajímavé a věříme, že i užitečné. Vše na našem webu >>
 • Používáte ve výuce “hlasovátka” ve spojení s interaktivní tabulí? 28.11. jsme vám představili variantu, ke které není třeba ani interaktivní tabule (dokonce není nutný ani dataprojektor) ani kufřík s hlasovacími zařízeními - online hlasovací systém SocrativeZáznam na našem webu >>
 • 11.12. jsme si online povídali o prostředí pro ukládání odkazů Diigo, které umožňuje záložku okomentovat, označit tagem, doplnit anotaci nebo zvýraznit zajímavý text nebo sdílet odkazy na sociálních sítích, ve skupině, zařadit do tematických sbírek aj. Záznam i prezentace na našem webu >>
... a to ještě nevíte, co na vás chystáme v příštím roce! :)

 

diigo, dld, geg, geg čr, socrative
Pavlína Hublová, 13 prosinec 2013, 10:36 | Komentáře (0)

DLD aj.

Ráda bych už oznámila konečné datum, kdy bude online vysílání akce Digital learning day. Dnes večer ale ještě bude krátká porada, protože "člověk míní a příroda/škola mění". V jednání je středa nebo pátek, resp. 20. nebo 22. listopadu.

Podrobnosti na webu www.uctesnami.cz

dld
Pavlína Hublová, 15 listopad 2013, 9:20 | Komentáře (0)
*