PLN pro čtenářskou gramotnost: Digitální zařízení pro čtení knih - PLN pro čtenářskou gramotnost: Prestigio Libretto PER 5162WEN

Prestigio Libretto PER 5162WEN

(P. Boháčková) 

- rádio: ještě nevyzkoušeno, jsou k tomu potřeba sluchátka a ty jsou pořád jinde, než já se čtečkou. Využití vidím možná na dovolené.
- hudba: ano, používám, když vařím, tak jako kazeťák (ostatní přístroje jsou od kuchyně daleko).
- obrázky: to nevím, proč tam je, že bych si tam nahrávala fotky, abych je viděla černobíle? Jiné využití mě nenapadá. Tuhle funkci nepotřebuji.
- wifi a browser: připojení dobré, jednoduché, ovšem navigace po stránkách vázne, na mejly na seznamu se mi vůbec nedaří přihlásit. využití - zatím jako náhled domovských stránek, jejichž url si pamatuji. Snad do toho časem proniknu.
- slovník: musím si ho nainstalovat sama, nevím jaký, zatím metoda pokus omyl víceméně selhává, pokus dvakrát, zatím to nevyšlo. Budu-li trpělivá, rozchodím.
- poznámky: klasické zapisování poznámek.
- kalendář: asi na sedm set let dopředu, ale zatím jsme neobjevila, jak si tam něco zapsat, začínám si myslet, že to ani nejde.
- hry: nic moc, jsou tam jen dvě, po možnosti dohrát další jsem nepátrala. 
- čtečka eknih: extrasuper věc. Jsem nadšená, přestránkovávání sice není nejrychlejší, ale nemám pocit, že by zdržovalo, oči nebolí, příjemná velikost do ruky, lehká, loudování knih jednoduché (už jich tam 300 bylo jako dárek). Trochu mě zklamala možnost Anotace - myslela jsem, že to je klasické psaní poznámek, ale není, jen si mohu část textu označit a uložit - lepší než nic. 

*