Prezentace Metodického portálu RVP.CZ v roce 2016 - Metodický portál RVP.CZ, NÚV: Metodický portál RVP.CZ, aneb Učitel online, Brno 17. 3. 2016

Metodický portál RVP.CZ, aneb Učitel online, Brno 17. 3. 2016

blok expertů, Metodický portál RVP.CZ, PEPOUŠ, sociální síť, Vlnobití

Metodický portál RVP.CZ je webovým portálem pro učitele všech stupňů vzdělávání, kde mohou učitelé čerpat inspiraci, diskutovat a komentovat, či přímo publikovat své zkušenosti v modulech Články, Blogy, Wiki, Digifolio aj. Úkolem týmu Metodického portálu RVP.CZ je pak zajistit nejen technickou funkčnost všech modulů, ale také zajistit, aby se uživatelé na portálu cítili natolik bezpečně, že budou mít zájem podělit se o své myšlenky a postoje.

Při představení Metodického portálu RVP.CZ se primárně zaměříme na možnosti zajištění bezpečného  prostředí pro sdílení a publikaci. Pokusíme se porovnat výhody a nevýhody takto “organizovaného portálu” oproti sociálním sítím. 

Možnosti využití sociálních sítí k rozvoji pedagogických dovedností a znalostí si přiblížíme prostřednictvím aktivit učitelské komunity Google Education Group ČR (GEG ČR) a PEPOUŠova vlnobití.

V závěru věnujeme diskuzní prostor hledání příčin relativně nízké online aktivity českých učitelů a pokusíme se formulovat možné cesty k řešení.

*