Online setkání: JAK NA VÝCHOVU K PODNIKÁNÍ A PODNIKAVOSTI NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH

od Metodický portál RVP.CZ - RÚ NÚV

Online setkání se konalo ve čtvrtek 8.1.2015.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 8.1.2015, 20:00
Jak na výchovu k podnikání a podnikavosti na základní škole

V tomto webináři vám naše lektorská dvojice Anna Doubková a Karel Tomek nabídne zkušenosti s výchovou k podnikání a podnikavosti už na základní škole. Doplníte si běžné představy o podnikání, podnikatelích a o tom, co musí podnikatel vědět a umět, aby byl úspěšný o některé další, důležité souvislosti. V průběhu webináře si společně ujasníme, co musí umět člověk, který chce podnikat, jaké má postoje, co je pro úspěšného podnikatele charakteristické, jak vidí svět kolem sebe..

Anotace:

Vědět, co je podnikatelská gramotnost je jen první krok. To je však málo pro to, aby učitel byl svým žákům v této oblasti užitečný. Musí vědět nejen "co" žáky naučit, ale také "jak" je tomu naučit. V další části webináře se s vámi podělíme o své zkušenosti s výchovou k podnikání a podnikavosti. 
 
Po skončení webináře budete znát odpověď na otázku z názvu našeho webináře. Také věříme, že získáte chuť dále zdokonalovat své pedagogické dovednosti v této oblasti. Budete mít chuť obohacovat výuku pro rozvoj podnikavosti svých žáků, protože budete vědět "jak" a budete přesvědčeni, že to dokážete.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno odborné i laické veřejnosti, která chce mít jasno v tom, co je podnikatelská gramotnost.
Setkání je ZDARMA.

Lektoři:

Karel Tomek, Anna Doubková
Oba jsme jak pedagogové, tak podnikatelé. Metody jsme měli možnost ověřit v celostátním projektu ESF "Vzdělávání pro udržitelný rozvoj v environmentálních a ekonomických souvislostech".

Užitečné odkazy (bude postupně doplněno):

Videozáznam setkání

Prezentace ke stažení

Jak na vychovu k podnikani.pdf

1MB | Čtvrtek, 08 leden 2015 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pohled byl zobrazen 1488x od 8 leden 2015 do 28 září 2022