Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Matematika 2.stupeň ZŠ a SŠ vč.využití dotykového zařízení

od Nikola Slezáková

Digifolio slouží pro inspiraci. Součástí jsou zajímavé zdroje, témata a nápady z oblasti matematiky. Zaměřeného převážně na práci s technologiemi a dotykovými zařízeními

Inspirace do vyučování z RVP

Kružnice a přímka

Úkolem materiálu je analyticky řešit problém vzájemné polohy přímky a kružnice. Hlavní pozornost je věnována rovnici tečny kružnice.

Vzorce pro úpravu výrazů, vytýkání

Několik pracovních listů k procvičování používání vhodných vzorců pro úpravu výrazů, vytýkání před závorku a závorky a násobení mnohočlenu mnohočlenem.

Mnohočleny

Prezentace obsahuje úvod do teorie množin, základní charakteristiky, operace a Vennovy diagramy. Na prezentaci navazuje pracovní list, kde si žáci mohou danou problematiku vyzkoušet.

Konstručkní úloha na videu - otočení

Na videu se nejdříve objeví zadání konstrukční úlohy. Pak se střídavě zobrazuje popis konstrukčního kroku a jeho provedení. Nakonec se objeví závěr konstrukční úlohy. 

Rovinné obrazce

Pracovní list obsahuje obrázky rovinných obrazců – obdélník, čtverec a trojúhelníky. Dále obsahuje kartičky s vlastnostmi a vzorce pro výpočet obvodu a obsahu. Žáci mají za úkol přiřazovat vlastnosti a vzorce k jednotlivým obrazcům.

Vzorce - bingo

Žáci si formou hry bingo procvičují znalosti vzorců rovinných útvarů a těles probíraných na ZŠ. Součástí je i návod ke hře a 20 různých hracích polí.

Zábavné hry a aplikace

Mozkovna 

Aplikace je dostupná pro  operační systémy iOS a Android. Mobilní hra, která potrápí vaše mozkové závity. Připravte se na zajímavé otázky z mnoha oborů. Nevíte odpověď? Zkuste nápovědu, ale pozor, musíte mít rychlé prsty!

Dice

Pomocí kostek sestavit příklad se zadaným výsledkem.

Math Quiz

Aplikace slouží k procvičení základní matematických dovedností zábavnou formou. Aplikace je zdarma a je k dispozici pro operační systémy Windows.

VisualMATH 4D

Grafická kalkulačka, která rozbrazuje grafy funkcí v 2D, 3D a 4D prostoru. Aplikace je placená a je k dispozici pro operační systémy Windows.

Math Ref

Učebnice geometrie, algebry, trigonometrie, fyzikálních jednotek a statistiky.Aplikace je placená a je k dispozici pro operační systémy iOS.

Brain Training - Math Workout

Aplikace slouží k procvičení. V rámci určitého časového úseku musíte vyřešit co nejvíce příkladů. Aplikace je bezplatná a je k dispozici pro operační systémy Android.

 

Zajímavé články

Digitální výuka nejvíce pomáhá při hodinách matematiky a fyziky - článek z webu novinky.cz

Počítač ve škole a ve výuce se stává nutností - zpráva z konference na webu inflow.cz

Aktivizující činnosti ve výuce matematiky - článek z webu rvp.cz, článek obsahuje velké množství her a soutěží

10 nejlepších mobilních aplikací do školních lavic pro prvňáky i studenty - článek z webu ihned.cz

Češi vymysleli hru, která slouží i při výuce matematiky - článek z webu lidovky.cz

 

 

Příspěvek byl napsán v rámci projektu INTERES CZ.1.07/1.3.00/51.0035.

Pohled byl zobrazen 1803x od 12 duben 2015 do 22 duben 2021