Wikisté

Fóra > Jak na wiki?

jak vložit audio nahrávku

Příspěvky: 86
15 leden 2010, 5:39

Ahoj, chtěla jsem vložit audio nahrávku, kterou mám uloženou ve svém PC a vytvořila jsem ji na mobilu.

Vůbec nevím jakým způsobem ji mám vložit do audia, nabízí mi to možnost jen přes nějakou URL adresu, pomůže mi prosím někdo?

Díky M.

Příspěvky: 202
15 leden 2010, 5:54
nejde uložit jako příloha na wiki stránku a pak vložit??
Příspěvky: 86
15 leden 2010, 7:05

právě, že tak jsem to zkoušela, ale nepochodila jsem, nebo to neumím

vložila jsem do přílohy nahrávku - pak začala editovat stránku, myslela jsem, že to půjde přes nějakou šoblonu

Příspěvky: 33
15 leden 2010, 8:12

Rád bych Vám děvčata pomohl, ale neznám formát, ve kterém má Míša svoji nahrávku z mobilu na PC uloženu a ani o jakou nahrávku jde. Ideální je formát MP3. V tom mám svoje nahrávky bzukotu včel na WIKI na adrese: http://wiki.rvp.cz/Sborovna/R%c5%afzn%c3%a9/Z%c3%a1jmov%c3%bd_v%c4%8dela%c5%99sk%c3%bd_krou%c5%beek_p%c5%99i_%c5%a1kole/POSLOUCH%c3%81ME_V%c4%8cELY

 Měl jsem to ale jednoduché, protože jsem využil upravené nahrávky na MP na serveru www.vcelky.cz. Pak jsem je stáhl do přílohy a odtud na stránku. Asi nám tu bude muset pomoci náš patron Jindra. O převodu na MP3 něco vím, ale jen pokud jde o hudbní nahrávky. Ale šablona, jak ji navrhuje Míša,  by tu asi dost pomohla a zatím v souboru šablon není. Ale Jindra ji určitě vytvoří.

Příspěvky: 86
15 leden 2010, 10:45

moje nahrávka má koncovku wav

zde se můžete podívat na tu mou nahrávku v příloze

Zatím děkuji za odpovědi

PS: Jindra určitě šablonu vytvoří, ale teď se věnuje nám studentům

 

Příspěvky: 202
16 leden 2010, 8:57

Míšo
přes pravé tlačítko na té příloze si zkopíruj adresu odkazu a vlož ji jako odkaz pod (přes) text soubor ke stažení. (6. iko zprava v 2. řádku)

zkoušela jsem vložit wav a funguje mi to

a šablona pro vložení audia přece existuje, použila si ji :)

Příspěvky: 86
16 leden 2010, 10:06

Hani děkuji za radu. Zkusím to tak jak píšeš.

Audio šablonu jsem použila, ale čekala jsem, že tam bude nějaká přímo na vložení nahrávky, jako je to např. u obrázků.

Díky moc

Příspěvky: 86
16 leden 2010, 10:12

Poslušně hlásím, že se mi to podařilo

Vůbec by mě nenapadlo udělat to takto, snadné že!

Díky moc Hani

Příspěvky: 145
19 únor 2010, 12:34

Ahoj, vložila jsem do Wiki odkaz na audio nahrávku v rozhlase. Nevím, jak dál na to. Myslím, že by to chtělo minimálně nějakou tabulku, kam bych popsala vztah rvp. Poradí po jaké šabloně mám šáhnout? Díky.

http://wiki.rvp.cz/Kabinet/Audio/Herci_%c4%8dtou_liter%c3%a1rn%c3%ad_uk%c3%a1zky