Wikisté

Fóra > Zásadní úpravy ve wiki

Úprava obrázků

Příspěvky: 145
31 březen 2010, 10:15

Ahoj, mláďata způsobila příval obrázku a já si uvědomila, že jsem vám neřekla info z Jána! :-) V Jánu mě Jindřich prosil, abychom k obrázkům dávalai url odkazy na originál. Třeba tele už to má, najedeš na obr., ukáže se ti ručička, klikneš a máš hned obrázek v orig. velikosti.

Jde se na to takhle:

klikni upravit

klikni na obrázek v šabloně - tabulce

v liště vyber zeměkouli

otevře se mi nové okno, přehodím se do BROWSE

zobrazí se mi seznam fotek, kliknu na příslušnou, ta se zamodří

kliknu UPRAVIT ODKAZ

ZÁVĚREM V HORNÍ LIŠTĚ ULOŽIT

HOTOVO! {$lang_emotions_wink}

 

Příspěvky: 202
31 březen 2010, 4:16
Tak a ještě se dohodnout na optimálním rozlišení obrázků
Příspěvky: 206
31 březen 2010, 6:43
Pro nahrávání do příloh jsou optimální obrázky o velikosti 1024x768 Px (Dostatečné rozlišení pro použití v prezentacích.) Něco okolo 0,5 MB.
Příspěvky: 206
01 duben 2010, 3:59

Ahojte,

dnes jsem zjistil, že jsem uplně zaspal diskuzi Jak na wiki. Nu, ale nezapomněl jsem na naši společnou domluvu, že by ve wiki mělo vzniknout něco, kde by bylo možné psát, o jaký obrázek apod. by byl zájem. Něco se mi podařilo vymyslet. Je to dost vzálené ideálu, ale pojďme zkusit, jestli by to mohlo trochu fungovat. Mělo by se vám to zobrazovat na titulce wiki pod kabinetem a také na úvodní stránce kabinetu. 

Vidí to zatím pouze Wikisté, tak jsem o tom nechtěl psát do fóra.  Když se to osvědčí, pustíme to do éteru.

Díky

Příspěvky: 83
01 duben 2010, 5:08

Já jsem si všimla. Hledáš obrázky. Zkusím se po nich podívat.

A zdá se mi to jako možné řešení.

(A ten Pepa, o kterém jsme mluvili v Jánu, nebyl oto Pepa Holáň? - to mi vrtá hlavou, i když to nepatří k diskuzi o wiki).

Příspěvky: 206
01 duben 2010, 9:02

Díky moc Petro, i za ten prima odkaz

Jestli jsme se bavili o Pepovi, tak to byl asi Pepa Vlach, nebo ne?

Příspěvky: 202
01 duben 2010, 5:53
kolik solárních panelů jsem dneska minula??? kolik jich máme přímo ve Stráži?? nooo .. hodně, páč elektrárna .. :)
Příspěvky: 206
01 duben 2010, 9:02
Solární elektrárna? :-)
Příspěvky: 145
01 duben 2010, 7:50

Dobrý, teď jestš přemýšlím, jak se tam domlouvat, že už někdo něco fotí, obstarává - přiložit k tomu a oznámit, fotím, mám, vložím a dát odkaz na hotovou  stránku se obrázkem?

 

Příspěvky: 83
01 duben 2010, 8:09

Ještě pro Jindrovu přípravu  - nehodil by se ti  tenhle odkaz? http://thinkgreen.discoveryeducation.com/

Jani, já přemýšlím,jestli je až tak potřeba říkat, že fotím. To, že vložím, bude vidět a vkládala bych tam, kde se to požaduje - tady do kolekce pro eko obrázky. A kdyby náhodou se těch fotek sešlo víc, tím líp, ne? Stejně nikdy nebudou stejné.