Wikisté

Fóra > Co a kam ve wiki?

Sekce Obrázky

Příspěvky: 202
11 duben 2010, 12:52

Obrázky nám na WIKI přibývají a to je dobře. Jen jsem teď došla k tomu, že jedna sada se hodí do různých kolekcí (např. Kur domácí do Ptáků hrabavých i do Domácích a hospodářských zvířat). V Co a kam .. ? jsme se tak nějak dohodli :) že můžeme vytvářet vnořené kopie (tam jsme se bavili o zeměpisných obrázcích). Asi by to chtělo se domluvit, kde budou stránky hlavní a kde se budou objevovat stránky s vnořenými kopiemi.

1) U zeměpisných bych navrhovala, aby hlavní stránky byly tříděny do kategorií podle krajů a vnořené kopie by se pak objevovaly např. v Přírodních zajímavostech

2) u zvířecích obrázků navrhuji třídění podle  systému (ŽIvočichové - Savci - Šelmy - Kočkovité - Kočka domácí) a v kolekcích typu Domácí a hospodářská zvířata mít vnořené kopie.

Současně bych možná do šablony pro vnořenou kopii k textu Vnořená kopie STRÁNKY doplnila upozornění, že stránku je třeba upravovat na hlavní stránce např. s formulací Toto je vnořenená kopie stránky, upravit či doplnit ji můžete ZDE (odkaz).

Sice Jindro vím, žes říkal, že se do vnořování pouštět nemáme, ale chtěla jsem vědět, jak to funguje, tak jsem si jednu vnořenou kopii zkusila udělat. A funguje :)

Příspěvky: 145
11 duben 2010, 4:08

Se mi líbí, jak si to všechno pěkně sepsala. {$lang_emotions_kiss} 

A myslím, že bych se k návrhu mohla připojit :-).

Příspěvky: 83
11 duben 2010, 4:37
Mě se to zdá srozumitelné.
Příspěvky: 206
11 duben 2010, 9:59

Milá Hanko,

souhlasím s oběma body. Je logické a lepší mít originály v obecnějších kategoriích. S dodatkem k ke vnořené kopii stránky souhlasím také a gratuluji ke zdárnému zvládnutí této wiki správcovské dovednosti 

Jindra

Příspěvky: 145
13 duben 2010, 3:58
Tak jsem si dnes zařádila ve Wiki. Přidala jsem něco k elektrárnám, narazilajsem na nákresy vodní elektrárny, jeden jsem vložila, ale nevím, jestli je to Ok, prototže Wikipedie nabízí toho moc, dávám tedy tento odkaz a vy, kdož se zabýváte tímto tématem zvažte, jestli potřebujete tak nebo jinak.
Příspěvky: 202
13 duben 2010, 4:19
OK .. takže úkol pro všechny letní cestovatele po Šumavě .. Kdo lépe nafotí elektrárnu na Čeňkově pile?? :)
Příspěvky: 12
14 duben 2010, 10:14

Hanko, prosím, prosím, už jsi mi pomohla s jednou fotkou a teď tady už zase hodinu vkládám pěnkavu a prostě mi to nejde. Nevím, co s tím. Fotku už jsem změnšila, jak jsi mi poradila. Vždycky mi to šlo a najedno kix.

A ještě jedna věc. V obrázcích živočichů ptáků jsou špatně vloženi veslonozí. Oni taky patří mezi letce. Nadřády jsou letci, běžci a plavci. Alespoň podlé tabulky z mé didaktiky přírodovědy to tak je.

Hani, předem moc díky. A nevíš, co tam pořád dělám špatně?

Příspěvky: 202
15 duben 2010, 10:43
Petro .. pořád ta fotka byla moc velká .. zkus vždy zmenšit na rozlišení 1024 x něco (mělo by se přepočítat automaticky) .. tekhle má ta tvoje Pěnkava 249 kB proti původním 2 MB
Příspěvky: 145
19 duben 2010, 4:12

Čeňkova pila, musím si poznamenat!

Příspěvky: 202
19 duben 2010, 5:49
jestli obhlídnete Vydru (řeku) tak se na Čeňkovu dostanete, páč u ní vylezete :)