Wikisté

Fóra > Zásadní úpravy ve wiki

Nová rubrika ve Sborovně?

Příspěvky: 206
12 duben 2010, 9:46

Zdravím milé kolegy z wiki,

dívám se, že se nám stále rozrůstáve sborovně sekce různé. Říkám si, že by v ní příspěvky zasloužily důstojněnší název rubriky. Co byste řekli 2 novým rubrikám názvu:

Školní klubová a zájmová činnost

(podtitulek: kurikulární přesahy)

  • kroužky Oldřicha S. a kol
  • tvořivá dílna Míši G.

Školní komunitní činnost:

  • Akce pro děti a rodiče

 ?

Těším se na vaše názory

Jindřich

 

 

 

Příspěvky: 33
12 duben 2010, 1:25

Já jsem byl zvyklý činnost kroužků nazývat jako "mimoškolní", ale nemám problém ani s označeníém, které Jindra navrhuje.

   Jde o to, že řadu takových aktivit nevedou vůbec učitelé, škola jim pouze poskytuje prostory a materiální podporu. Můj pan ředitel, když jsem na něm žádal jako vedouzcfí včelařského kroužku nějakou komunikaci a kontrolu (evidenci docházky apúod.) mi řekl, že mne neplatí, proto nemá ani potřebu mne kontrolovat. Ale jako kroužek při škole nás vykazuje. To není nijak na závadu, ale má to svá rizika pro obě strany. (ředitele a mně jako vedoucího zájmového útvaru).

Ale co to tady pletu.... Sem to nepatří, to si musíme na každé škole vyříkat sami.

Příspěvky: 202
12 duben 2010, 2:17
a ještě koukám se tam objevují projekty
Příspěvky: 206
12 duben 2010, 7:27
Ano. Já bych je viděl mezi přípravami na výuku. Záleží, jestli se jedná o projekty k jednotlivým předmětům (to by to šlo normálně vkládat mezi přípravy k oborům v daných stupních), nebo jsou vytvářeny jako integrované tematické výukové bloky, ve kterých se prolíná učivo z různých předmětů. V přípravách pro 1. st už tam pro to svojí kolonku mají. Tak jí uděláme i pro stupeň druhý.
Příspěvky: 86
12 duben 2010, 7:31

Ahoj Jindro,

já souhlasím, jen mě ještě napadlo, jestli bychom tam neměli vypíchnout i konkrétně družinu (třeba se Jarka P. od Hanky vyřádí)

Příspěvky: 202
12 duben 2010, 7:39
Jarka by ti řekla, že družina se řadí mezi Zájmové vzdělávání :)
Příspěvky: 86
12 duben 2010, 7:48
Óóóó´pardon, v tom případě nemám dalších námitek ani připomínek
Příspěvky: 202
13 duben 2010, 11:51
školní komunitní činnost je třeba založit - vypadá to, že se brzy začne rozrůstat (ano Jarka a karnevaly, čarodějnice a jiné .. :) )
Příspěvky: 206
26 duben 2010, 9:25

Ahoj Hanko,

rubrika Školní komunitní činnost je založena. Přesunul jsem tam zatím ty tvé akce pro děti a rodiče. Napíšu pro ní také poptávku na ikonku do kabinetu, kdybys chtěla zase přispět WIKI svým grafickým talentem 

 

Příspěvky: 202
26 duben 2010, 6:30

Nejdřív konám a pak čtu :)

 i když za vrchol svého "grafického umu" momentálně považuju patizon :)