Wikisté

Fóra > Jak na wiki?

Autorství upravovaných příspěvků

Příspěvky: 206
20 srpen 2010, 10:09

Přemýšlím, jak ošetřovat autorství lidí, kteří jednoduchým způsobem přispěli do wiki tím, že do ní vložili nějaký soubor jako přílohu. (Zdá se pro uživatele nejjednodušší cesta). My bychom samozřejmě rádi viděli příspěvky přímo na stránkách. Proto je pak máme tendenci upravovat. Ono, už když hneme samotným souborem, objeví se u něho, že jsme se stali autory, což je velmi klamavé. Nejlepší cestou je asi "vychovávat" uživatele, jak to před chvilko dělala Hanka ZDE, ale nenapadá vás ještě nějaký další způsob, aby i v případě, že zůstane u té úpravy námi, bylo jasné, kdo přispěl?Něco podobnéhojsem dnes řešil u tematického plánu k matematice.

 

Příspěvky: 202
21 srpen 2010, 8:04

už dávno dávno jsem navrhovala, aby se u příloh místo Autor zobrazovalo Autor poslední úpravy

i když si myslím, že pokud někdo nějakou přílohu vloží, systém by měl zachytit, kdo to byl a jméno by měl podržet, i když se příloha přesouvá a podobně .. ale to je otázka pro IT, zda to jde nějak nastavit a jméno autora přiřadit trvale

jen tak vložených příloh jsem pár potkala, stejně jako se prostě objeví jen přiložené fotky u existující stránky .. takže působit a vychovávat :)

Příspěvky: 206
21 srpen 2010, 10:07

Promiň, jsem hlava děravá.

Připsal jsem to do úkolů pro IT. Mají už pořádný seznam. Když jsem u toho, jak je to s tou hlášenou chybou při ukládání stránky Forbidden (403)? To byla jedna z priorit. Pořád to zlobí?

Jinak sis asi všimla, že wiki předevčírem zase spadla. Nu, alespoň nás to učí nebýt na té technice tolik závislí :-)

Příspěvky: 202
21 srpen 2010, 7:18

Teď jsem nějakou dobu víc stránek nedělala, takže ta chyba při ukládání .. nevím .. budu sledovat (určitě ale během prázdnin byla)

a pak tu máme stále existující chybu počítání stránek na titulce WIKI

mimochodem právě teď Chyba 500

 

URI požadavku:
http://localhost:8081/deki/pages/21/contents?dream.out.format=php&dream.in.host=wiki.rvp.cz&dream.in.scheme=http&dream.in.origin=88.146.206.192&mode=view

Odpověď serveru:
Array
(
    [exception] => Array
        (
            [message] => Object reference not set to an instance of an object
            [source] => mindtouch.deki
            [stacktrace] => Array
                (
                    [frame] => Array
                        (
                            [0] => MindTouch.Deki.ExtensionBL.CreateEnvironment (MindTouch.Deki.PageBE page) [0x00000]
                            [1] => MindTouch.Deki.DekiXmlParser.ProcessEnvironment (MindTouch.Deki.PageBE page, ParserMode mode, Boolean isInclude, MindTouch.Deki.PageBE basePage, MindTouch.Deki.Script.DekiScriptLiteral args) [0x00000]
                            [2] => MindTouch.Deki.DekiXmlParser.ProcessPage (MindTouch.Deki.PageBE page, MindTouch.Dream.XDoc content, ParserMode mode, Boolean isInclude, MindTouch.Deki.PageBE basePage, MindTouch.Deki.Script.DekiScriptLiteral args, MindTouch.Dream.XDoc& tableOfContents, System.Boolean& hasScriptContent, System.Collections.Generic.List`1& outboundLinks, System.Collections.Generic.List`1& templates) [0x00000]
                            [3] => MindTouch.Deki.DekiXmlParser.Parse (MindTouch.Deki.PageBE page, MindTouch.Dream.XDoc result, ParserMode mode, Boolean isInclude, MindTouch.Deki.Script.DekiScriptLiteral args) [0x00000]
                            [4] => MindTouch.Deki.DekiXmlParser.Parse (MindTouch.Deki.PageBE page, System.String contentType, System.String language, System.String content, ParserMode mode, Boolean isInclude, Int32 section, MindTouch.Deki.Script.DekiScriptLiteral args) [0x00000]
                            [5] => MindTouch.Deki.DekiWikiService+<GetPageContents>d__16c.MoveNext () [0x00000]
                            [6] => MindTouch.Dream.Coroutine.Iterate_Helper (IEnumerator`1 coroutine, MindTouch.Dream.TaskBehavior behavior) [0x00000]
                            [7] => System.VoidClosure`2[System.Collections.Generic.IEnumerator`1[MindTouch.Dream.IYield],MindTouch.Dream.TaskBehavior].Closure () [0x00000]
                            [8] => MindTouch.Dream.Task.Execute (System.VoidHandler handler, MindTouch.Dream.TaskBehavior behavior) [0x00000]
                        )

                )

            [type] => System.NullReferenceException
        )

)
 

Příspěvky: 206
23 srpen 2010, 8:33

Ahoj Hanko,

budu o tom dne mluvit na VÚP s Davidem. Ano i to počítání stránek mám už dlouho v seznamu pro IT. 

Ta chyba 500 se Ti zobrazila při čem a kde?

Hezký den :)

 

 

Příspěvky: 202
24 srpen 2010, 9:30
prostě tou dobou nefungovala wiki jako celek .. pustilo mě to na wikí titulku, ale s touhle chybu .. dalo se proklikat do sekcí, ale zase s touhle chybou .. žádná stránka se nenačetla, vždy bylo jen záhlaví a hlášení o chybě
Příspěvky: 206
25 srpen 2010, 7:24

Ahoj Hanko,

u wiki byl prý nedávno instalovný upgrade, což mohlo způsobit nějaké nové problémy. (Aniž by to vyřešilo ty staré :( Nového IT bombardujeme nadále našimi požadavky. Snad se na nás dostane slíbená řada.

 

Příspěvky: 202
25 srpen 2010, 7:40
no jo .. ani ty ani David nemáte k dispozici vlastní  "ženskou gramotnost" :))
Příspěvky: 206
26 srpen 2010, 3:26
No, jo ;-)