Inovace Metodického portálu RVP.CZ

Metodický portál prochází v tomto školním roce rekonstrukcí.

A znáte to, na stavbách se občas dějí nečekané věci – některé dveře jsou třeba občas jinde, než čekáme, jedna místnost je už hotová, druhá ještě rozestavěná… 

Omlouváme se za případná drobná nepohodlí a občasnou improvizaci!

 

  

Co se právě děje

V pondělí 30. 11. 2020 jsme spustili období změn.

Jak víte, Metodický portál je skládačka modulů. Nově všechny moduly najdete vpravo nahoře – nová navigace vypadá trochu jako bonboniéra:

Výběr modulů nově - bonboniéra

Všechny moduly portálu jsou v přechodném stavu. Připravujeme nové pojetí klíčových modulů Články a DUM a také chystáme novou titulní stránku celého portálu. Soustředíme se na snadnější vyhledávání a lepší přehlednost i vizuální dojem. Všechno, co se v klíčových modulech osvědčí, promítneme do modulů ostatních.

Zveme vás také do nového uživatelského profilu, spojeného s „osobní stránkou“ uživatele. Sem chceme soustředit takový obsah z portálu, který si sami vyberete, obsah na míru. Budeme postupně přidávat nové možnosti. Vstup do nového profilu najdete po přihlášení vpravo nahoře vedle bonboniéry.

Jsme v období změn, omlouváme se za nepohodlí. Pokud najdete nefunčnost nebo máte nápad, napište nám na inovujeme@rvp.cz.

Novinky v čase

12. 1. 2021

Uživatelský profil na Metodickém portálu je něco jako vizitka. Nastavte si jej pečlivě! Některé údaje pomohou ostatním lépe vás poznat, jiné zase způsobí, že vám portál bude lépe nabízet obsah na míru.

16. 12. 2020

Navzdory pandemii s bonboniérou do nového roku!
Ohlížíme se a vyhlížíme nový rok.

15. 12. 2020

Přihlášení (nebo vytvoření účtu) najdete vpravo nahoře v hlavičce portálu. Po přihlášení můžete kdykoli klepnout na svého avatara a přejít do své osobní stránky. Právě tam pro vás připravujeme řadu různých možností, jak získat zajímavý obsah a jak ho pak už neztratit. 

8. 12. 2020

Metodický portál je skládačka modulů. Nově všechny moduly najdete vpravo nahoře – nová navigace vypadá trochu jako bonboniéra:

30. 11. 2020

Dnešním dnem začíná půlrok změn. V prvním týdnu prosince prosíme o trpělivost, stěhujeme vybavení Metodického portálu a ladíme.

16. 11. 2020

Změnami na portálu vás budou provázet tři noví kreslení pomocníci – zkušený pan učitel, mladá paní učitelka a její vzdělaný pes Amos. Pokud jde o jména naší dvojice učitelů, budeme nadšení, když nám je pomůžete vymyslet a vybrat! Fantazii se meze nekladou.

10. 11. 2020

Metodický portál prochází v tomto školním roce rekonstrukcí.
Omlouváme se za případná drobná nepohodlí! Začínáme v listopadu.

Starší novinky v čase

9. 7. 2020

Digitální kompetence? Rozšiřte si informace!
Vedle své základní funkce, kterou je testování digitálních kompetencí pedagogů, slouží platforma Profil Učitel21 také jako zajímavý zdroj informací a odkazů. U každé definované kompetence je totiž uvedena nejen její podrobná charakteristika, ale také soubor různorodých materiálů (videa, PDF, webové stránky), které s danou problematikou souvisejí, uvádějí informace do širšího kontextu a navzájem se doplňují. Běžte se podívat, vybere si každý!

3. 6. 2020

Tři, dva, jedna, teď – startujeme testování!
Do veřejného testování pouštíme nový uživatelský profil a pozměněnou hlavní navigaci portálu. Vše najdete na https://profil-new.rvp.cz. Budeme velmi rádi, když nové funkcionality vyzkoušíte a dáte nám zpětnou vazbu. Více v blogu.

13. 5. 2020

Katalog EMA umožňuje vložit nový materiál
Každý přihlášený uživatel Metodického portálu může přidat do katalogu EMA informace o otevřeném materiálu, který je volně přístupný online a který v katalogu EMA chybí. Více v blogu.

11. 12. 2019

Profil Učitel21 – prosíme o zpětnou vazbu
Nástroj Profil Učitel21 vám pomůže zmapovat vaše digitální kompetence a zorientovat se v tom, co byste mohli vylepšit. 
Prosíme vás o zpětnou vazbu. Děkujeme!

1. 12. 2019

Přehled partnerů katalogu EMA
Zajímá vás, kdo je aktuálně partnerem katalogu EMA, kdo v EMĚ zveřejňuje informace o svých otevřených digitálních zdrojích pro učitele? V menu EMY nově najdete seznam partnerů.

3. 11. 2019

Konzultační centrum NÚV na zkoušku v nové podobě
Konzultační centrum NÚV zodpoví každoročně stovky dotazů od pedagogů, vedení škol i rodičů. Do zkušebního režimu jsme spustili modernizované konzultační centrum, zatím jen pro dotazy ke gramotnostem: kc.rvp.cz.

17. 9. 2019

Profil Učitel21 jako nový modul Metodického portálu
Spouštíme první novinku letošního školního roku – aplikaci Profil Učitel21. Je to pomůcka pro mapování digitálních kompetencí učitelů, nástroj určený k sebehodnocení vlastních schopností učitelů pracovat s digitálními technologiemi. Vede učitele k poznání, kde se na cestě k plnému využití možností současných technologií ve výukovém procesu nachází a jak by mohl ve svém zdokonalování pokračovat. 

14. 8. 2019

Profil Učitel21 spustíme v beta verzi do konce prázdnin
Aplikace bude sebehodnoticí nástroj, který pomůže učitelům při mapování vlastních digitálních kompetencí. Je nadstavbou Evropského rámce digitálních kompetencí pedagogů DigCompEdu, který  je všeobecně uznávaným evropským standardem tyto kompetence definujícím.

9. 6. 2019

EMA pohodlně i na vašich mobilech a tabletech
EMA ve své základní podobě už nějakou chvíli funguje a pomáhá svým uživatelům vyhledávat nejvhodnější materiály do výuky. To ale neznamená, že ji krok po kroku pořád nevylepšujeme – aktuálně pracujeme na její responzivitě, tedy optimalizaci pro všechny druhy zařízení, jako jsou mobily, tablety apod. Zanedlouho si tak výukový materiál pohodlně stáhnete i do svého telefonu.

15. 5. 2019

Roste vaše chuť podílet se na inovacích portálu
Máme radost, že přibývá počet Pilotů – učitelů a dalších zájemců o sledování inovací, které probíhají na Metodickém portálu RVP.CZ. O novinkách se dozví jako první a čas od času nám odpoví na jednoduché otázky. Pilotů jsou dnes už desítky, připojte se k nim taky!

29. 4. 2019

Novinky na portálu zaujaly učitele na konferenci
Tým, který má na starosti inovace Metodického portálu RVP.CZ, se na konferenci Počítač ve škole setkal s velkým zájmem učitelů a dalších jejích účastníků o to, co se děje a bude dít nového. Kromě představení vybraných novinek se při jednom z workshopů zapojili sami učitelé jako testeři, a využili tím příležitost napřímo promluvit do vývoje inovací portálu. 

16. 4. 2019

EMA jede na svou první konferenci do Nového Města na Moravě
V rámci třídenního programu Počítače ve škole se představí jako jedna z horkých novinek na Metodickém portálu. Poodhalí tam i další své lahůdkové funkce, které se na webu teprve objeví.

10. 4. 2019

Khanova škola spolupracuje s EMOU
S velikou radostí oznamujeme, že EMA umí vyhledávat i mezi úžasnými videi z Khanovy školy. 

12. 3. 2019

Programujeme Profil Učitel21
V tomto roce nás čeká spuštění aplikace Profil Učitel21 – autoevaluační pomůcky, která pomůže svým uživatelům zjistit, do jaké míry se jim daří začlenit informační a komunikační technologie do výuky. Aplikace je již ve vývoji a zanedlouho tak poběží její zkušební verze. 

25. 1. 2019

Startujeme rok plný novinek
V letošním roce uděláme na Metodickém portálu RVP.CZ velké změny. Čeká nás velká úprava uživatelského profilu a doplnění užitečných "drobností", které vám pomohou lépe se na portálu vyznat, lépe najít, co potřebujete a lépe s vyhledanými informacemi naložit (uložit si hledání, schovat si vyhledané informace do kolekcí apod.).

3. 1. 2018

Koncepce inovací ke stažení
Do sekce o tom, čeho se bude rekonstrukce týkat, jsme přidali dokument Koncepce inovace Metodického portálu RVP.CZ v projektu PPUČ ke stažení. Jsou to naše prvotní úvahy z loňského jara. Už teď máme představy jasnější, také díky vám!

22. 12. 2017

Ukončili jsme úvodní dotazníkové šetření.
Děkujeme všem respondentům za reakce!

14. 12. 2017

Spouštíme úvodní dotazníkové šetření!
Najdete je na stránkách portálu nahoře, v oranžové liště.
Budeme velmi rádi za vaši reflexi i postřehy!

6. 12. 2017

Připravujeme dotazníky pro uživatele. Odstartujeme tím čtyři roky stavebních prací na portálu!

Hodnoťte, pomůžete si navzájem!

Počet hvězdiček a věcné komentáře nám všem ušetří spoustu času, námahy a rozhodování. Tím, že některý příspěvek ohodnotíte, ulehčujete orientaci svým kolegům. Dělejte tedy pro ně totéž, co oni pro vás, pomáhejte si navzájem!

Více v blogu Modernizujeme Metodický portál.

Hodnoťte, komentujte

Nastavení informací o uživateli v profilu

Metodický portál vám bude sloužit lépe, když využijete přihlášení ke svému účtu. 

Vytvoření uživatelského účtu i přihlášení najdete vpravo nahoře v bílé hlavičce portálu. Po přihlášení na stejném místě uvidíte svého avatara (profilový obrázek).

Klepnutím na avatara se dostanete do své osobní stránky. Jde o váš soukromý virtuální školní kabinet a právě tam si také můžete vyladit svůj uživatelský profil.

Více v blogu Modernizujeme Metodický portál.

Proč mít účet na Metodickém portálu a proč se přihlašovat?

Můžete si kterýkoliv materiál označit jako oblíbený.
Můžete si zařadit materiál do některé své kolekce, a tak si ho připravit na příště.
Můžete hodnotit a komentovat různé materiály a pomoci tak ostatním lépe vybírat.
Můžete sledovat novinky od inspirativních uživatelů a ušetřit si hledání.
Můžete navázat přátelství se zajímavým kolegou nebo kolegyní.
Můžete napsat příspěvek do svého blogu.
A mnoho dalšího.

Více v blogu Modernizujeme Metodický portál.

 

Spolu s Kryštofem Kolumbem říkáme: „Ať žije pořádná navigace!“

Metodický portál RVP.CZ právě prochází rekonstrukcí. Ano, ocitáte se na staveništi – se vším, co k tomu patří… A první vlaštovky změn už jsou vidět, všimli jste si? Tou nejnápadnější je asi momentálně to, že nabídka jednotlivých modulů se přesunula vpravo nahoru a vypadá jako bonboniéra. Tak dobrou chuť!

Vpravo nahoře najdete také přihlášení, vstup do svého nového uživatelského profilu a také do své osobní stránky. Dostanete se tam snadno, stačí kliknout na obrázek s vaším avatarem a rázem se ocitnete ve svém soukromém prostředí, kam budeme postupně přidávat obsah přesně vám na míru. Ale ani vaší aktivitě se meze nekladou! Můžete nastavit své osobní údaje, prozkoumat další uživatele, vytvářet si vlastní kolekce se zajímavým obsahem a spolupracovat s ostatními. Popusťte uzdu své zvědavosti a pojďte se podívat, kolik možností nyní máte k dispozici.

Více v blogu Modernizujeme Metodický portál.

 

Kreslení průvodci – pomozte nám vybrat jména

Metodický portál prochází v tomto školním roce rekonstrukcí. Několik měsíců tu bude staveniště. 

Všemi změnami, které na portálu nastanou, vás budou provázet tři noví kreslení pomocníci – zkušený pan učitel, mladá paní učitelka a její vzdělaný pes Amos. Pokud jde o jména naší dvojice učitelů, budeme nadšení, když nám je pomůžete vymyslet a vybrat! Fantazii se meze nekladou.

>> Své tipy na jména posílejte tudy. 

Děkujeme!

 

 

   Sledujte také blog Modernizujeme Metodický portál!

 

Jak můžete pomoci

Staňte se Pilotem!

Pilot se o všem dozví jako první.
Pilot poskytuje svou zpětnou vazbu.
Pilot má k dispozici všechny novinky dřív než ostatní.
Pilot je srdcem inovace portálu.

Čas od času se vás na něco zeptáme jednoduchým dotazníkem, požádáme vás, abyste vyzkoušeli, jestli vám některá novinka vyhovuje. Nebude to nic složitého!

Chci se stát pilotem (přihláška) 

Inovace probíhají v rámci projektu PPUČ

     

Podpora práce učitelů (PPUČ)
Podpora budování kapacit pro rozvoj základních pre/gramotností v předškolním a základním vzdělávání 

"Vytváříme systém, který umožní efektivní rozvoj čtenářské, matematické a digitální gramotnosti v praxi mateřských a základních škol."

www.gramotnosti.prowww.ppuc.cz

 

 

Zpětná vazba

Jaroslav Vávra - 04 únor 2021, 1:42

Dobrý den, moje příspěvky v blogu (https://profil-new.rvp.cz/osobni-stranka?typ=moje-prispevky) ztratily formátování a jsou v současném formátu nepoužitelné. Prosím o informaci, co s tím bude, případně do kdy. Děkuji.

Přeji hezký den. Jaroslav Vávra

Pohled byl zobrazen 115093x od 28 listopad 2017 do 18 duben 2024