Inovace Metodického portálu RVP.CZ v projektu PPUČ

Metodický portál RVP.CZ čekají změny.

V roce 2020 postupně spustíme řadu inovací. Jak pomohou právě vám?

  

Snáze najdete, co hledáte. A už to neztratíte.

Zaměříte se na to, co je podstatné právě pro vás. 

Inspirujete se od ostatních, navzájem.

Portál bude přehlednější, jednodušší, moderní, lidský.

Co je nového

9. 7. 2020

Digitální kompetence? Rozšiřte si informace!

Vedle své základní funkce, kterou je testování digitálních kompetencí pedagogů, slouží platforma Profil Učitel21 také jako zajímavý zdroj informací a odkazů. U každé definované kompetence je totiž uvedena nejen její podrobná charakteristika, ale také soubor různorodých materiálů (videa, PDF, webové stránky), které s danou problematikou souvisejí, uvádějí informace do širšího kontextu a navzájem se doplňují. Běžte se podívat, vybere si každý!

3. 6. 2020

Tři, dva, jedna, teď – startujeme testování!
Do veřejného testování pouštíme nový uživatelský profil a pozměněnou hlavní navigaci portálu. Vše najdete na https://profil-new.rvp.cz. Budeme velmi rádi, když nové funkcionality vyzkoušíte a dáte nám zpětnou vazbu. Více v blogu.

13. 5. 2020

Katalog EMA umožňuje vložit nový materiál
Každý přihlášený uživatel Metodického portálu může přidat do katalogu EMA informace o otevřeném materiálu, který je volně přístupný online a který v katalogu EMA chybí. Více v blogu.

11. 12. 2019

Profil Učitel21 - prosíme o zpětnou vazbu
Nástroj Profil Učitel21 vám pomůže zmapovat vaše digitální kompetence a zorientovat se v tom, co byste mohli vylepšit.
Prosíme vás o zpětnou vazbu. Děkujeme!

1. 12. 2019

Přehled partnerů katalogu EMA
Zajímá vás, kdo je aktuálně partnerem katalogu EMA, kdo v EMĚ zveřejňuje informace o svých otevřených digitálních zdrojích pro učitele? V menu EMY nově najdete seznam partnerů.

Předchozí novinky

3. 11. 2019

Konzultační centrum NÚV na zkoušku v nové podobě
Konzultační centrum NÚV zodpoví každoročně stovky dotazů od pedagogů, vedení škol i rodičů. Do zkušebního režimu jsme spustili modernizované konzultační centrum, zatím jen pro dotazy ke gramotnostem: kc.rvp.cz.

17. 9. 2019

Profil Učitel21 jako nový modul Metodického portálu
Spouštíme první novinku letošního školního roku - aplikaci Profil Učitel21. Je to pomůcka pro mapování digitálních kompetencí učitelů, nástroj určený k sebehodnocení vlastních schopností učitelů pracovat s digitálními technologiemi. Vede učitele k poznání, kde se na cestě k plnému využití možností současných technologií ve výukovém procesu nachází a jak by mohl ve svém zdokonalování pokračovat. 

14. 8. 2019

Profil Učitel21 spustíme v beta verzi do konce prázdnin
Aplikace bude sebehodnotící nástroj, který pomůže učitelům při mapování vlastních digitálních kompetencí. Je nadstavbou Evropského rámce digitálních kompetencí pedagogů DigCompEdu, který  je všeobecně uznávaným evropským standardem tyto kompetence definujícím.

9. 6. 2019

EMA pohodlně i na vašich mobilech a tabletech
EMA ve své základní podobě už nějakou chvíli funguje a pomáhá svým uživatelům vyhledávat nejvhodnější materiály do výuky. To ale neznamená, že ji krok po kroku pořád nevylepšujeme – aktuálně pracujeme na její responzivitě, tedy optimalizaci pro všechny druhy zařízení, jako jsou mobily, tablety apod. Zanedlouho si tak výukový materiál pohodlně stáhnete i do svého telefonu.

15. 5. 2019

Roste vaše chuť podílet se na inovacích portálu
Máme radost, že přibývá počet Pilotů – učitelů a dalších zájemců o sledování inovací, které probíhají na Metodickém portálu RVP.CZ. O novinkách se dozví jako první a čas od času nám odpoví na jednoduché otázky. Pilotů jsou dnes už desítky, připojte se k nim taky!

29. 4. 2019

Novinky na portálu zaujaly učitele na konferenci
Tým, který má na starosti inovace Metodického portálu RVP.CZ, se na konferenci Počítač ve škole setkal s velkým zájmem učitelů a dalších jejích účastníků o to, co se děje a bude dít nového. Kromě představení vybraných novinek se při jednom z workshopů zapojili sami učitelé jako testeři, a využili tím příležitost napřímo promluvit do vývoje inovací portálu. 

16. 4. 2019

EMA jede na svou první konferenci do Nového Města na Moravě
V rámci třídenního programu Počítače ve škole se představí jako jedna z horkých novinek na Metodickém portálu. Poodhalí tam i další své lahůdkové funkce, které se na webu teprve objeví.

10. 4. 2019

Khanova škola spolupracuje s EMOU
S velikou radostí oznamujeme, že EMA umí vyhledávat i mezi úžasnými videi z Khanovy školy. 

12. 3. 2019

Programujeme Profil Učitel21
V tomto roce nás čeká spuštění aplikace Profil Učitel21 – autoevaluační pomůcky, která pomůže svým uživatelům zjistit, do jaké míry se jim daří začlenit informační a komunikační technologie do výuky. Aplikace je již ve vývoji a zanedlouho tak poběží její zkušební verze. 

25. 1. 2019

Startujeme rok plný novinek
V letošním roce uděláme na Metodickém portálu RVP.CZ velké změny. Čeká nás velká úprava uživatelského profilu a doplnění užitečných "drobností", které vám pomohou lépe se na portálu vyznat, lépe najít, co potřebujete a lépe s vyhledanými informacemi naložit (uložit si hledání, schovat si vyhledané informace do kolekcí apod.).

3. 1. 2018

Koncepce inovací ke stažení
Do sekce o tom, čeho se bude rekonstrukce týkat, jsme přidali dokument Koncepce inovace Metodického portálu RVP.CZ v projektu PPUČ ke stažení. Jsou to naše prvotní úvahy z loňského jara. Už teď máme představy jasnější, také díky vám!

22. 12. 2017

Ukončili jsme úvodní dotazníkové šetření.
Děkujeme všem respondentům za reakce!

14. 12. 2017

Spouštíme úvodní dotazníkové šetření!
Najdete je na stránkách portálu nahoře, v oranžové liště.
Budeme velmi rádi za vaši reflexi i postřehy!

6. 12. 2017

Připravujeme dotazníky pro uživatele. Odstartujeme tím čtyři roky stavebních prací na portálu!

Jak můžete pomoci

Staňte se Pilotem!

Pilot se o všem dozví jako první.
Pilot poskytuje svou zpětnou vazbu.
Pilot má k dispozici všechny novinky dřív než ostatní.
Pilot je srdcem inovace portálu.

Čas od času se vás na něco zeptáme jednoduchým dotazníkem, požádáme vás, abyste vyzkoušeli, jestli vám některá novinka vyhovuje. Nebude to nic složitého!

Chci se stát pilotem (přihláška) 

Z blogu...

Tři, dva, jedna, teď – startujeme testování!

Metodický portál RVP.CZ pomáhá svým uživatelům už řadu let. Za tu dobu se zde shromáždilo obrovské množství různých zajímavých materiálů a stále přibývají nové. Je skvělé, že portál skutečně žije. Teď přišla ta správná chvíle udělat jej uživatelsky přívětivějším.

>> více

Katalog EMA umožňuje vložit nový materiál

Doposud katalog EMA plnili jen partneři – organizace, instituce projekty. Nově může každý přihlášený uživatel Metodického portálu RVP.CZ přidat do katalogu EMA informace o otevřeném materiálu (s veřejnou licencí, např. Creative Commons), který je volně přístupný online a který v katalogu EMA chybí.

>> více

 

Co by vám nemělo ujít

EMA

Katalog otevřených materiálů: Shromažďuje informace o otevřených materiálech pro učitele, přístupných na různých portálech a webech, a umožňuje v nich snadno vyhledávat z jednoho místa.

Reputační systém: Sbírá od uživatelů názory, komentáře a hodnocení materiálů. Pomáhá kvalitním materiálům získat dobrou reputaci a učitelům usnadňuje výběr.

Profil Učitel21

Pomůcka pro mapování digitálních kompetencí učitelů, nástroj určený k sebehodnocení vlastních schopností učitelů pracovat s digitálními technologiemi. Vede učitele k poznání, kde se na cestě k plnému využití možností současných technologií ve výukovém procesu nachází a jak by mohl ve svém zdokonalování pokračovat.

Vychází z Evropského rámce digitálních kompetencí DigCompEdu.

Podpora práce učitelů (PPUČ)
Podpora budování kapacit pro rozvoj základních pre/gramotností v předškolním a základním vzdělávání 
"Vytváříme systém, který umožní efektivní rozvoj čtenářské, matematické a digitální gramotnosti v praxi mateřských a základních škol."
www.gramotnosti.pro, www.ppuc.cz

Inovace probíhají od roku 2019 do roku 2021. Spolupracují na nich týmy projektu Podpora práce učitelů (PPUČ) a Metodického portálu RVP.CZ.

Pohled byl zobrazen 5059x od 28 listopad 2017 do 4 srpen 2020