Staleté kořeny

od Interaktivní dílny série Duchovní dědictví

České studny z. s., KAM, Hope4kids pro Vás připravily interaktivní vzdělávací program k 100. výročí založení Československé republiky v roce 2018.

Staleté kořeny (pro 7.-9. ročník)

Staleté kořeny (pro 4.-6. ročník)

Cílem programu je při příležitosti stoletého výročí založení naší republiky ukázat žákům na identitu českého národa skrze připomenutí našich kulturních a duchovních kořenů z minulosti.

Na symbolu stromu - lípy - ukazujeme propojení dnešní generace s minulými generacemi a význam napojení se na naše kořeny, hodnoty, ze kterých naše státnost vyrůstá.

V programu připomínáme čtyři základní hodnoty, na kterých je naše národní společenství založeno: pravdu, víru, svobodu a důstojnost. Tyto hodnoty propagovalo pět významných osobností naší minulosti: Konstantin a Metoděj, Jan Hus, J. A. Komenský a T. G. Masaryk.

Program obsahuje učivo o naší státnosti, dějinách a našich národních kořenech včetně odkazu našich nejvýznamnějších osobností. Cílem je posílit národní a osobní identitu a inspirovat žáky pozitivními vzory v našich dějinách. Program tak naplňuje požadavky RVP pro vlastivědu, občanskou výchovu a dějepis.

Reference: "Vzdělávací program Staleté kořeny je vynikajícím nástrojem hodnotové výchovy. Žáci se kromě relevantních historických poznatků seznámí s bohatstvím české kultury. Ohledávání kořenů naší země žákům pomůže při formování vlastní identity." Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D.

ID Staleté kořeny 4.-6. třída

Soubory ke stažení ZDE (5 MB)

ID Staleté kořeny 7.-9. třída

Soubory ke stažení ZDE (8 MB)

ID Staleté kořeny - Anotace

Obrázek_lípy

lipa_nalepka_A0_TISK.pdf

555,9KB | Úterý, 18 září 2018 | Detaily

Obrázky osobnosti

Link ke stažení (5 MB)

Obrázky_větve_listy_kmen

Link ke stažení (25 MB)

Video instruktáž

Na tomto odkaze najdete video Jak učit program Staleté kořeny.

https://www.youtube.com/watch?v=Pj0GUR4KIRs&feature=youtu.be

Pohled byl zobrazen 3878x od 11 červen 2018 do 16 duben 2024