Pozvánka na konferenci Kreativní budoucnost

Přidat do kolekce

Kreativita – dovednost budoucnosti? Na tuto a další otázky odpoví konference Kreativní budoucnost

9. a 10. listopadu 2018 se v Brně uskuteční dvoudenní konference o uměleckém vzdělávání s názvem „Kreativní budoucnost“, která bude věnovaná výzvám a příležitostem pro umělecké vzdělávání v budoucnosti a jeho nezastupitelné roli při rozvoji kreativity. Smyslem konference je setkání učitelů, umělců a odborné veřejnosti. Konference poskytne účastníkům informace o scénářích možného vývoje vzdělávání v ČR, o nových technologických možnostech využitelných ve výuce, o smyslu inkluze v uměleckém vzdělávání a kreativních metodách vzdělávání.

Konference si klade za cíl nastínit budoucí trendy uměleckého vzdělávání a poukázat na jeho rostoucí význam. Věnovat se bude zejména 3 hlavním oblastem: kreativita, technologie a inkluze. „Rozhodli jsme se pro tyto tři konkrétní oblasti, jelikož se mnoho odborníků domnívá, že díky extrémně rychlému rozvoji technologií a robotizaci společnosti bude kreativita nejdůležitější dovedností budoucnosti. Za pomoci nejmodernějších pedagogických metod a nových technologií pak můžeme do kreativního procesu zapojit i žáky se speciálními vzdělávacími potřebami,“ říká Robert Mimra, hlavní organizátor konference.

První den konference vystoupí celá řada velkých jmen a fundovaných profesionálů z české i mezinárodní scény, kteří se těmto oblastem věnují již celou řadu let. V bloku inkluze vystoupí i poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Následující den se pak účastníci mohou těšit na navazující workshopy – taneční, divadelní, výtvarný, hudební, psychologický a manažerský. Jedním z vrcholů konference bude showroom technologií, který připraví odborníci ze Západočeské univerzity a kde budou mít účastníci možnost si na několika stanovištích vyzkoušet nejnovější aplikace a zařízení. Konference je bez jakýchkoliv registračních poplatků, pro účastníky je zajištěn hotel zdarma v místě konference, a to díky financování z evropského projektu „Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti“ (reg. č. projektu: CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004850) – tento projekt spolufinancuje Evropská unie.

Konference se koná pod záštitou primátora města Brna a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a proběhne v brněnském hotelu Avanti ve dnech 9. a 10. listopadu 2018. Registrace je možná na www.kreativnibudoucnost.cz.

Kontaktní informace:

Robert Mimra, hlavní manažer projektu

Tel.: +420 604 170 749

Email: office@portedo.cz

WWW: http://eurohudebka.cz/

 

Konferenci pořádá Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, ZUŠ

a Portedo o.p.s. ve spolupráci s dalšími partnery projektu.

Soubory ke stažení

Pohled byl zobrazen 115x od 10 říjen 2018 do 17 únor 2019