Edukační činnost

od Muzea a galerie Středočeského kraje

Středočeský kraj patří mezi největší kraje České republiky. Ale nejen díky tomu se na jeho území nachází velké kulturní dědictví spojené s mnoha významnými osobnostmi nebo důležitými události naší historie. Jeho velká část je uchovávána a zpřístupňována v muzeích, galeriích a dalších kulturních institucích. Středočeský kraj zřizuje 19 institucí v oblasti kultury.

Fórum o muzejní a galerijní pedagogice

Mezi zábavou a poučením | Muzeum není lunapark

fórum muzeí a galerií pro školy
 
Děti dostaly v expozici měšťanů záludný úkolFórum "Mezi zábavou a poučením" je určeno pracovníkům muzeí a galerií a hlavně také pedagogům.
Na jednom webu tak najdou učitelé doprovodné programy a akce převážně pro děti a studenty v blízkém okolí školy.
"Mezi zábavou a poučením" je prostor,
kde se dostanete k zajímavým informacím a příkladům z oblasti muzejní a galerijní pedagogiky.:geek: 
 
Objevte uplatnění edukační funkce muzeí a galerií v praxi, tedy v muzejních a galerijních programech (animacích).
V kategorii DĚTI V MUZEU A GALERII naleznete edukační nabídku jednotlivých institucí.
Ohlasy na muzejní programy si můžete přečíst v sekci OHLASY NA EDUKAČNÍ ČINNOST.
 

Pár slov:

Řada těchto institucí kromě vlastního sídla provozuje i síť poboček. Ve Středočeském kraji jich je přístupných veřejnosti téměř na osm desítek. Obory činnosti jsou velmi pestré - od muzeí, skanzenů, památníků přes galerie až ke knihovně, či archeologickému ústavu. I jejich úroveň je různorodá, od mezinárodní až po pobočky regionálního významu, ale i ty nejmenší mají návštěvníků co nabídnout. Společným zájmem všech těchto institucí i Středočeského kraje je připravit co nejširší a nejatraktivnější nabídku programů pro děti a mládež, kterou bude možné využívat v rámci výuky všech typů a stupňů škol.

Pro konstrukci obsahu edukačních programů muzeí a galerií je třeba nejen porozumět základním školským dokumentům, ale je třeba s nimi dlouhodobě a cíleně pracovat. Související článek můžete sledovat zde.

Aktuálně z fóra o edukační činnosti muzeí a galerií

0

Zajímavosti z prostředí muzeí a galerií • Re: Nový web o výstavách a kulturních typech

Stránka se mi velice líbí. Myslím si, že by se měla dostat k jak největšímu počtu lidí. Kdo nemá rád umění?
_______________________
http://oferteo.cz/

Statistiky: Napsal od zdravcio — 23 úno 2015, 11:33


Ohlasy | Kolokvia Galerijní a muzejní animace • Re: 2. kolokvium Galerijní a muzejní animace

Velmi chválím Váš nápad a aktivitu všech organizátorů. Kolokvium bylo až na některé drobnosti (nedostatek času pro všechny) paradni! Směle dál a těším se na další setkání. :-)

Statistiky: Napsal od Návštěvník — 25 říj 2013, 20:28


Zajímavosti z prostředí muzeí a galerií • Nový web o výstavách a kulturních typech

Podívejte se na nový web zde: http://patrikparizek.com

Obrázek

Statistiky: Napsal od Admin — 13 říj 2013, 21:04


Muzejní animace • Re: Muzejní animace v LS 2010

Kde je nejbližší dětská psychologie? Jsem z Kojetína a o žádné nevím v okolí.

Statistiky: Napsal od sadlos — 03 kvě 2013, 17:24


Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně • Re: Čekání na berounskou tramvaj

Bojím se toho, že čekání na tramvaj bude v berouně trvat tak dlouho, dokud se nespojí s berounem Praha v jedno město. Takže taková psychologie alias sci-fi příběh.

Statistiky: Napsal od Návštěvník — 21 bře 2013, 15:11


Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně • nike

The breeze spreads nike tn and integrates into the whole nike tn requin green star of working nike requin properly, here for an instant, this nike air ltd star on of work properly dint, suddenly extended numerous times, the earth on, a works properly vein sensation and spews out endless spiritual influence.
A river flows inside, is nike air shox pas cher also at in a very short moment, integrated to work properly dint, became nike air shox r4 one green jade green wave!

Statistiky: Napsal od Návštěvník — 27 dub 2012, 10:56


Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně • nike

Fix a , like the flounder of that fish, flounder nike air bw pas cher of more violent, then and more is negative way!
This is a way!The life and death transmigration nike air max pas cher of soul is also good, the territory of cause and effect let it be, all, is all way nike tn to read turn!I am a cause and effect!"
The strong breeze roars and shouts and takes Wang Lin's nike tn requin clear Wu, suddenly, keep a horizon, the disappearance has no shadow.

Statistiky: Napsal od Návštěvník — 25 dub 2012, 09:24


Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně • Re: Čekání na berounskou tramvaj

Během měsíce března jsme s dětmi ve školní družině malovali tramvaj, která se právě projíždí po berounském Husově náměstí. Motivací nám byla stará pohlednice, kterou kolem roku 1904 vydal berounský knihkupec Václav Athony. Za nedlouho jsme se dověděli, že na Husově náměstí proběhne 6. května akce, která ponese název „Živý obraz“, který bude do jisté míry čekáním na tramvaj. Rozhodli jsme se s dětmi 2. oddělení ŠD, že se akce zúčastníme. Děti si sehnaly obleky, které v té době před 100 lety lidé nosili. Nejlepší z nás byla Janička Fortuníková, která akci prožívala opravdu od srdce. Ta se vskutku přenesla do doby před 100 lety. K nám se pak přidaly i děti 3. oddělení. Vyrazili jsme všichni společně na náměstí. Přesně ve 14. hodin se otevírají dveře Muzea Českého krasu a z nich vychází pracovníci muzea, oblečení ve stylu první republiky. Někdo nese kufr, někdo tašku, jiný nese klec s živým potkanem. I oni jdou čekat na tramvaj… Přiřazujeme se k nim a společně obcházíme náměstí. Lidé kolem se na nás dívají, asi nevědí, co se děje. Vracíme se zpět na tramvajovou zastávku ke kašně. Zde na zemi leží i kolejnice. Ale tramvaj zatím nikde. Asi má zpoždění. Čekáme dál, co bude následovat. Abychom si zkrátili dobu čekání, pan Pařízek vytahuje menší kufřík a na náměstí u kašny instaluje pradávný gramofon. Ten jsme nikdy nikdo ještě neviděl. A to bude hrát? Na to se položí deska? A vždyť tu není elektřina? Ano, není, ale to nevadí. Gramofon má kliku. Tou se chvíli zatočí a deska bude hrát. To je bezva. Dobu čekání zkracuje i tanec. Ale čekání na tramvaj je dlouhé. Jestlipak se dočkáme. Za chvíli budeme odcházet. Tramvaj asi někde zabloudila a k nám již nedojela. Na zemi leží kolejnice. Bylo by to hezké, kdyby po náměstí tramvaj jezdila. Proto každý účastník poklepává kolejnici a vznáší svůj proslov. I my jsme si přáli. Přichází pán průvodčí a rozdává lístky na tramvaj. Že by přeci jen přijela? Na okraj kašny si pokládá štípací strojek. My všichni k němu přistupujeme a on nám cvakne lístky, alespoň symbolicky, jakoby tu ta tramvaj byla a my se s ní projížděli po Berouně. „Akce se nám líbila, ale škoda, že ta tramvaj opravdu nepřijela,“ říkají děti. Na závěr jsme si všichni slíbili, že se za rok tady sejdeme znovu. „A to by bylo, aby ta tramvaj nebyla“ – říkají děti.

Statistiky: Napsal od Návštěvník — 14 kvě 2011, 21:49


Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně • Re: Čekání na berounskou tramvaj

Kvůli tramvaji se v Berouně lidé sejdou v oblečení z první republiky

Obrázek

BEROUN - Splnit přání prvorepublikových obyvatel Berouna chtějí v Muzeu Českého krasu v Berouně. Na pátek 6. května chystají od 14 hodin na Husově náměstí happening s názvem Živý obraz Čekání na tramvaj.
Akce je inspirována pohlednicí, kterou kolem roku 1904 vydal berounský knihkupec Václav Anthony. Na husově náměstí jsou vidět tramvaje a několik lidí.
"Představa o budousnosti v Berouně se od té dnešní trochu lišila. Ne vždy se musí futuristické předpovědi vydařit. Můžeme to využít jako podnět pro netradiční setkání. Proč nesplnit přání našich pradědečku alespoň na jeden den," uvádí Patrik Pařízek z berounského muzea. Živý obraz má znázorňovat čekání na opožděnou tramvaj. V ideálním případě mají účastníci akce přijít v oblečení ve stylu první republiky, ale není to podmínka. Na zastávce u muzea bude čekat i průvodčí, který cestujícím označí jízdenky berounské elektrické dráhy.
"Sejdeme se v kostýmech, máme připravený i kousek koleje z muzea, na kterou slavnostně poklepeme. Ale tramvaj nepřijede, budeme na ni jen čekat, je to recese," dodává Pařízek.
Namísto přivítání tramvaje tak v 16 hodin zahájí v muzeu výstavu výtvarných prací žáků berounských základních a středních škol na téma Tramvaje v Berouně.

Statistiky: Napsal od Návštěvník — 01 kvě 2011, 20:09


Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně • Čekání na berounskou tramvaj

Čekání na berounskou tramvaj

Zde můžete vložit váš ohlas na happening. Stačí kliknout na REAGOVAT. :-)

Obrázek

Statistiky: Napsal od Patrik Pařízek — 01 kvě 2011, 09:55


Naposledy aktualizováno 02 duben 2020, 9:01
Pohled byl zobrazen 1637x od 30 květen 2014 do 1 duben 2020