Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Ohlédnutí za jarním společenství praxe Cizí jazyky

od PPUČ

22. dubna 2021, proběhlo společenství praxe Cizí jazyky. Přinášíme Vám ohlédnutí za tímto společenstvím včetně prezentací a video záznamu!

Ve čtvrtek 22. dubna 2021 proběhlo on-line setkání společenství praxe vzdělávací oblasti Cizí jazyky. Programem účastníky provedla Markéta Čonková, lektorka a garantka vzdělávací oblasti Cizí jazyky v projektu Podpora práce učitelů společně s Irenou Hubenou, učitelkou na prvním stupni v ZŠ a MŠ Besednice. Setkání moderovala Adéla Zehringerová z Národního pedagogického institutu ČR, která na úvod představila aktuality v projektu Podpora práce učitelů a interaktivní formou vtáhla účastníky do problematiky čtenářské, matematické  a digitální gramotnosti. 

Následovalo vystoupení Ireny Hubené, která účastníkům ukázala širokou škálu námětů do výuky, které běžně zapojuje do výuky na 1. stupni ZŠ při distančním vzdělávání. Představila tak například práci s online aplikacemi jako Wordwall, Oxford Owl eBook Library , Liveworksheets aj. Poskytla tak tipy do výuky všem přítomným učitelům, kteří inspiraci oceňovali (nejen) prostřednictvím chatu. V rámci každé dílčí výukové aktivity zároveň ukázala, jak aktivita napomáhá rozvoji gramotností.  

Markéta Čonková navázala prezentací s názvem Krok za krokem k rozvoji digitální gramotnosti. Toto téma nás provázelo celým vystoupením. Hovořili jsme o sdílení a spolupráci prostřednictvím digitálních technologií, Dále také o tvorbě nového digitálního obsahu a vhodně zvoleném formátu sdělení. Prakticky jsme si poté ukázali tvorbu namluvené online knihy či tvoření on-line slovníčku.  

Přes nástup dětí do škol jsme se sešli v poměrně hojném počtu okolo 35 lidí, zapojení účastníků bylo nadstandardní. Podařilo se setkání udělat interaktivním a pevně věříme, že si účastníci odnesli užitečné zdroje a náměty do své výuky.  

 

Adéla Zehringerová 

Záznam společenství praxe

Soubory ke stažení

Cizí jazyky_prezentace_I. Hubená.pptx

26,1MB | Čtvrtek, 06 květen 2021 | Detaily

Cizí jazyky_prezentace_M. Čonková.pptx

2,8MB | Čtvrtek, 06 květen 2021 | Detaily

prezentace PPUČ_SP jaro 2021.pptx

4,6MB | Čtvrtek, 06 květen 2021 | Detaily
Pohled byl zobrazen 87x od 6 květen 2021 do 20 červen 2021