Člen GEG Učte s námi - Pavlína Hublová: GEG Učte s námi : Proč je dobré jet na letní škol(k)u

Proč je dobré jet na letní škol(k)u

Letní škol(k)a je takový zajímavý fenomén. Učitelé v rámci své dovolené jedou na vzdělávací akci, kterou si někdy i platí. Řekněte mi, kdo tohle normálně dělá?

Každopádně, zde jsou důvody, které považuji já (a pár mých známých) za klíčové:

  1. Vypláchnete si hlavu. Po náročném školním roce máte možnost myslet opět na něco jiného. A i když je to zbylé myšlení stále o škole a vzdělávání, je najednou vše nahlíženo z jiného úhlu. Získáte tak i trochu odstup od toho, co jste doposud považovali za důležité.
  2. Získáte nové nápady a kontakty. Jak jinak si rozšiřovat obozry než tím, že se nechám inspirovat ostatními kolegy, že se blíže seznámí s jejich postupy a metodami a okamžitě se jich na vše nejasné vyptám? Navíc - pokud si s dotyčným rozumíte, můžete se s ním "setkávat" i ve školním roce (setkávání je v uvozovkách, protože se může jednat o virtuální setkávání).
  3. Budete se těšit na nový školní rok. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Výkřiky typu "Už se těším na první pedagogickou poradu." nebo "To bude skvělé, až to vyzkouším se svou třídou." znějí sice trochu šíleně, ale věřte, že jsou zcela reálné. Prostě "se nabijete" novou energií.

Podívejte se na fotografie z naší Letní PEPOUŠovy školky.

Pavlína Hublová, 14 červenec 2014, 11:12

Zpětná vazba

Jitka Rambousková - 14 červenec 2014, 12:29

Snad bych je doplnila, že školka nebyla jen o odpočinku, jak by podle fotek mohlo snad vypadat. Ale součástí bylo i vzdělávání, ale tam jsem byli všichni tak zaměstnáni, že nikdo nefotil. 

Pavlína Hublová - 14 červenec 2014, 12:32

Díky za doplnění - vnímám vzdělávání jako samozřejmou součást škol(k)y. Ale je pravda, že fotky ukazují něco jiného. Usmívající se

*
*