Online setkání: BYOD

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve středu 17. 2. 2016.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Středa 17. 1. 2016, 20:00
BYOD

Znáte zkratku BYOD (nebo také BYOT), ale stále máte pocit, že o možnosti využívat různé technologie ve výuce nevíte dost? Lektoři našeho online setkání (Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. a Mgr. Petra Vaňková) se s Vámi podělí o své znalosti a zkušenosti.

Anotace setkání:

Pronikání technologií do života mění celou řadu postupů při práci s informacemi i komunikaci mezi lidmi. Tyto změny se nutně dotýkají i našich škol. Je nemyslitelné, aby výukové aktivity na tyto změny nereagovaly. To by vedlo k izolaci školního prostředí od světa venku za zdmi školy. Taková izolace však neznamená jen fyzické oddělení obou prostředí, znamená bohužel též oddělení ideové vedoucí k prohlubování nepochopení a nezájmu ze strany žáků o výuku. Jedním z možných opatření, která mohou pomoci tento problém řešit, je propojení aktivit školních se světem žáků prostřednictvím mobilních technologií. Ideálním řešením je vybavit žáky školními přístroji, které lze administrovat z jednoho místa na dálku. Jenže na to většina škol nemá dost finančních zdrojů. Mnohem realističtěji se ukazuje možnost ve vhodných výuku posilujících situacích využít přístroje vlastní. Jste připraveni oznámit žákům, aby si ti, kteří mohou, “přinesli vlastní zařízení” (Bring Your Own Device)? Co všechno si musíte uvědomit, než takovou větu žákům řeknete?

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno každému učiteli, který se snaží pochopit roli technologií v současném světě a nebrání se uvažovat o nich jako o jediném možném prostředku dosažení výukových cílů pro 21. století..
Setkání je zdarma.

Struktura setkání:
  1. Teoretický úvod - 15 min
    Situace ve vybavenosti žáků, nedůvěra ze strany učitelů, kompetence pro 21.st. a rizika digitální demence,
    možnosti využití vzdělávacích technologií pro realizaci inkluze.
  2. Metodika BYOD ve výuce na ZŠ - 30 min
    vybavenost školy pro realizace BYOD, samotná správa, konkrétní možnosti zapojení BYOD do výuky - využitelnost uzavřených a otevřených online prostředí, nutnost multiplatformních aplikací pro práci ve třídě
  3. Diskuze - 15 min
Lektoři:
Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. - dlouholetý propagátor vzdělávacích technologií a duchovní otec Učitelského spomocníka Portálu RVP (http://spomocnik.rvp.cz/) působící na KITTV UK Praha, PedF (http://it.pedf.cuni.cz/).
Mgr. Petra Vaňková - zkušená učitelka pracující s technologiemi na ZŠ Lupáčova a asistentka na témže pracovišti - KITTV UK Praha, PedF (http://it.pedf.cuni.cz/).
 

Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Videozáznam setkání

Prezentace Bořivoje Brdičky ke stažení

BYOD.pdf

2,8MB | Čtvrtek, 18 únor 2016 | Detaily

Prezentace Petry Vaňkové v odkazu

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 1505x od 17 únor 2016 do 4 únor 2023