Online setkání: MOŽNOSTI VYUŽITÍ MEDIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve středu 26. 4. 2017.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 26. 4. 2017, 20:00
Možnosti využití mediálních dovedností

Co si představíte pod pojmem Turistickomediální kurz? Ing. Martin Blatoň, PhD. vám dodá podrobnosti a nabídne Vám inspiraci ke zvýšení mediálních a ICT dovedností (nejen) u vašich žáků.

Témata setkání:
  • informatika a mediální výchova mohou probíhat i mimo školu, např. jako TURISTICKOMEDIÁLNÍ KURZ (zakotveno i v ŠVP, viz průřezová témata)
  • ukázka z obsahu podobně laděného kurzu: zvýšení ICT a mediálních schopností, práce se střihovým programem a obsluha videokamery (fotoaparátu), rozvoj kamarádských vztahů a spolupráce
  • aktivity na turistickomediálním kurzu: scénář, natáčení videí, tvorba videoklipů, rozhovory, střihání videa, fotografování, práce s klíčovacím plátnem
  • akce Udělování MendelOskarů
Komu je setkání určeno:

Setkání je primárně určeno učitelům základních a středních škol, kteří chějí smysluplně propojit mediální výuku s moderními technologiemi.

Setkání je zdarma.

Lektor:

Ing. Martin Blatoň, PhD. 


Užitečné odkazy:

Videozáznam setkání

Ke stažení

Možnosti využití mediálních dovedností.pdf

prezentace

5,1MB | Středa, 26 duben 2017 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 1086x od 26 duben 2017 do 28 září 2022