Online setkání: VČELKA - PODPORA A ROZVOJ ČTENÁŘSKÝCH DOVEDNOSTÍ

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve čtvrtek 31. 5. 2018.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 31. 5. 2018, 20:00
Včelka - podpora a rozvoj čtenářských dovedností

Spolu s Terezou Philippovou se podíváme, jak mohou technologie podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti a zájmu o čtení obecně. Představíme si aplikaci Včelka a nahlédneme do zákulisí vzniku výukového programu. Pokud máte ve škole možnost pracovat s tablety, je tento webinář právě pro vás!

Stručná anotace:

Ukážeme si, jak s pomocí aplikace Včelka udělat trénink čtení pro děti ve třídě i doma motivačnější a zábavnější. Získáte přehled o více než 100 cvičeních, které aplikace nabízí včetně cvičení na techniku čtení, čtenářskou gramotnost, základy psaní nebo fonologii. Dozvíte se také, jak mít díky Včelce neustále k dispozici nevyčerpatelné množství materiálů do hodin, aniž byste museli trávit čas přípravou a kopírováním pracovních listů.

Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno učitelům na 1. stupni ZŠ, speciálním pedagogům a asistentům pedagoga.
Setkání je ZDARMA.
Lektorka:
Tereza Philippová se podílí přípravě obsahu pro aplikaci Včelka a pomáhá dennodenně učitelům i rodičům s technickými i odbornými dotazy ohledně aplikace.

Užitečné odkazy (postupně doplníme):

RVP audio/video

Ke stažení

Včelka - podpora a rozvoj čtenářských dovedností.pdf

prezentace

5,6MB | Čtvrtek, 31 květen 2018 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 1060x od 31 květen 2018 do 1 červen 2023