Online setkání: SPOMOCNÍK A VIRTUÁLNÍ DIGITÁLNÍ CENTRUM ELIXÍRU

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve středu 22. 5. 2019.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Středa 22. 5. 2019, 20:00
Spomocník a Virtuální digitální centrum Elixíru

Elixír do škol je organizace podporující odborný růst učitelů prostřednictvím kolegiálního sdílení. V loňském roce byla činnost Elixíru rozšířena o podporu rozvoje digitálních technologií. To si nemohl nevšimnout Spomocník alias Bořivoj Brdička.

Anotace setkání:

Elixír do škol je organizace podporující odborný růst učitelů prostřednictvím kolegiálního sdílení. Již několik let se to úspěšně daří u fyzikářů. V loňském roce byla činnost Elixíru rozšířena o podporu rozvoje digitálních technologií v nejširším smyslu toho slova. Tato aktivita je zaměřena nejen na podporu učitelů informatiky, ale na všechny učitele, kteří chtějí technologie ve své výuce smysluplně používat.

Cíle setkání

Cílem webináře je představit tento záměr podrobněji, tj. přiblížit podstatu motta Digitálních center „Ovládej, abys nebyl ovládán!“ a pozvat účastníky k návštěvě některého z existujících center. Každé má své vlastní specifické zaměření a vlastní regionální dosah. Tohoto úkolu se postupně ujmou všichni vedoucí center z Liberce, Brna a z Prahy. Kromě regionálních prezenčních aktivit bude Elixír vyvíjet též plošně zaměřené online aktivity, jichž je právě tento webinář
předzvěstí. 

Komu je setkání určeno:
  • učitelům druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol,
  • vedení škol
Setkání je ZDARMA.
Lektor: 

Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. - člen výkonného výboru JŠI a SKAV, metodický garant Digicenter Elixíru; Učitelský Spomocník - http://spomocnik.cz/; BoBrův Spomocník - http://www.spomocnik.net/
.
.. a jeho hosté


Užitečné odkazy:

RVP audio/video

Ke stažení

Spomocník a Virtuální digitální centrum Elixíru.pdf

prezentace

2,1MB | Středa, 22 květen 2019 | Detaily

Pozor

Setkání výjimečně na kanálu YouTube >>ZDE<<.

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 931x od 22 květen 2019 do 28 září 2022