Online setkání: PODPORA PŘI VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ, ŽÁKŮ SE ZRAKOVÝM A SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo v úterý 12. 5. 2020.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Úterý 12. 5. 2020, 10:00
Podpora při vzdělávání dětí, žáků se zrakovým a sluchovým postižením

Co jsou poruchy zraku a jak se projevují? Proč je důležitá včasná diagnostika? S podpůrnými opatřeními u sluchově postižených žáků nás seznámí Mgr. Jana Janková, Mgr. Václav Chmelíř.

Anotace setkání:

Dojde-li v průběhu vývoje zrakového vnímání k poruše, jedinec (dítě) tuto poruchu nevnímá, dítě neví, jak má vidět. Co jsou poruchy zraku a jak se projevují? Proč je důležitá včasná diagnostika? A víte, že projevy poruch zraku žáka při počátečním vzdělávání v základní škole bývají velmi podobné projevům vývojových poruch učení? V další části webináře se zaměříme na význam včasné péče u sluchově postižených dětí. Dozvíte se, jaká je prognóza dětí se sluchovou vadou, seznámíte se podpůrnými opatřeními u sluchově postižených žáků.

Dotazy můžete zasílat i předem na adresu: renata.valova@npicr.cz.

Setkání je ZDARMA. 
Lektoři:

Mgr. Jana Janková, Mgr. Václav Chmelíř


Užitečné odkazy (postupně přidáme):

Videozáznam setkání

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 658x od 12 květen 2020 do 28 září 2022