Online setkání: ONLINE KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ A KARIÉROVÉ VZDĚLÁVÁNÍ

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve středu 13. 5. 2020.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Středa 13. 5. 2020, 20:00
Online kariérové poradenství a kariérové vzdělávání

Také kariéroví poradci se s novou „koronavirovou situací museli nějak popasovat. Zajímá vás, jaká doporučení má Mgr. Petr Chaluš a PhDr. Nora Jakobová? Vstup jako vždy zdarma.

Cíle setkání:
  • Představit náměty, jak na školách poskytovat kariérové poradenství a kariérové vzdělávání na dálku
  • Sdílení zkušeností účastníků z kariérového poradenství a kariérového vzdělávání v online prostoru, nápadů pro práci a konkrétních odkazů, jak podpořit v současné situaci žáky, kteří končí ZŠ nebo SŠ, při volbě školy a povolání
  • Zvyšování kompetencí učitelů a kariérových poradců ve školách – osvojení si dostupných online nástrojů kariérového poradenství a vzdělávání použitelných pro práci nejen v době karantény

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům, kariérovým a výchovným poradcům a poradkyním na školách.

Setkání je ZDARMA.
Program setkání:
  • Představení praxe kariérového poradenství online na Gymnáziu Jana Palacha, Praha 1, s.r.o.
  • Představení evropských zkušeností v online poradenství
  • Jak se liší práce kariérového poradce online a „naživo“? Možné přínosy
  • Komunikační, informační, sebepoznávací, seberozvojové online nástroje pro kariérové poradce
  • Diskuze, výměna zkušeností
Lektoři:

PhDr. Nora Jakobová – školní psycholožka, kariérová poradkyně, vedoucí Školního poradenského pracoviště na GYMNÁZIU JANA PALACHA PRAHA 1, s.r.o. (GJP). Věnuje se systemické psychoterapii a poradenství, videotréninku interakcí a kariérovému poradenství s využitím arteterapeutických prvků od roku 2007. V rámci jejího působení bylo GJP oceněno několikrát cenou Národní cenou kariérového poradenství včetně studijního výjezdu do Stockholmu. Zúčastnila se také distančního kurzu ve spolupráci se Stockholmskou Univerzitou, kde mj. získala inspiraci k aktivaci klienta (např. pomocí karet). Je držitelkou certifikátu ve švýcarské metodě mapovaní kompetencí CHQ. Je přesvědčena, že každý může být autorem svého života, kariérové poradenství je spolupráce a tvořivá, imaginaci posilující cesta.

Mgr. Petr Chaluš – odborník v oblasti pedagogiky a osobnostně sociálního rozvoje. Pracoval jako poradenský pracovník na základní škole. Aktuálně působí v oblasti mezinárodní spolupráce ve vzdělávání, síť Euroguidance, která podporuje sdílení v oblasti kariérového poradenství v Evropě, je členem Europass Advisory Group. Podílí se na rozvoji kurikula v oblasti kariérového vzdělávání.


Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Videozáznam setkání

Ke stažení

Kariérové poradenství a vzdělávání online - Petr.pdf

prezentace

250,7KB | Středa, 13 květen 2020 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 1540x od 13 květen 2020 do 28 září 2022