Online setkání: PODPORA PŘI VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ, ŽÁKŮ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM A ZÁVAŽNÝM ONEMOCNĚNÍM V BĚŽNÉ ŠKOLE

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo v úterý 19. 5. 2020.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Úterý 19. 5. 2020, 14:00
Podpora při vzdělávání dětí, žáků s tělesným postižením a závažným onemocněním v běžné škole

Zkušené lektorky Mgr. Markéta Benoniová a PhDr. Dušana Chrzová, Ph.D. pohovoří o speciálně vzdělávacích potřebách dětí/žáků/studentů s tělesným postižením nebo závažným onemocněním a o možnostech využití podpůrných opatření v inkluzivním prostředí školy.

Anotace setkání:

Možnosti inkluzivní edukace žáků s tělesným postižením je nutno zvažovat individuálně se zřetelem na druh a stupeň postižení. Ve svém vystoupení budou zkušené lektorky hovořit o speciálně vzdělávacích potřebách dětí/žáků/studentů s tělesným postižením nebo závažným onemocněním a o možnostech využití podpůrných opatření v inkluzivním prostředí školy. Zmíní některá úskalí při aplikaci podpůrných opatření, která nemají svá legislativní ukotvení (např. podávání léků). Zazní mnohé kazuistiky a příklady z praxe.

Dotazy můžete zasílat i předem na adresu: renata.valova@npicr.cz 

Setkání je ZDARMA. 
Lektoři:

Mgr. Markéta Benoniová a PhDr. Dušana Chrzová, Ph.D.


Užitečné odkazy (postupně přidáme):

Videozáznam setkání

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 469x od 19 květen 2020 do 28 září 2022