Online setkání: OTEVŘENÁ A NENÁSILNÁ KOMUNIKACE V NÁROČNÝCH SITUACÍCH

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve středu 20. 5. 2020.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Středa 20. 5. 2020, 20:00
Otevřená a nenásilná komunikace v náročných situacích

Jak komunikovat s žáky a studenty tak, abyste předešli konfliktům a přitom umožnili oběma stranám vyjádřit svobodně svůj názor? PhDr. Jitka Gabašová vychází ze své praxe na střední škole a ráda se s Vámi podělí o své zkušenosti.

Anotace setkání:

Současná situace klade značné nároky na kvalitu pedagogické práce. Nejde už jen o přípravu a realizaci zajímavého a přínosného vyučování, a to dočasně v on –line podobě. V době, kdy žáci mají velmi rozdílné podmínky a různou podporu pro domácí výuku, musí učitel reagovat na žáky individuálně, hledat nástroje pro jejich motivaci a často komunikovat s rodiči. Dostává se každodenně do náročných vztahových situací. Jak zjistit potřeby žáků? Jak je motivovat k práci? Jak zvolit přiměřené nároky, žáky nepřetěžovat, ale přispívat k překlenutí náročné doby?

Po návratu do škol nebude možné jen tak navázat a pokračovat v přerušeném výkladu učiva. Bude potřeba zjistit, zda několika měsíční absence kontaktů s třídním kolektivem žáky neproměnila a pomalu a citlivě vracet život třídních skupin do normálních kolejí. Stále větší význam budou nabývat alternativní přístupy a metody výuky. Jednou z nich je i zážitková pedagogika.

Webinář bude věnován těmto tématům:

  • otevřené, nenásilné komunikaci,
  • bezpečnému klimatu,
  • roli zážitkové pedagogiky při jeho naplňování.
Setkání je ZDARMA.
Cílová skupina:

Setkání je věnováno učitelům základních a středních škol a gymnázií, popř. vedoucím pracovníkům ve školách.

Lektorka:

PhDr. Jitka Gabašová - pedagožka, lektorka zážitkové pedagogiky a seberozvojových kurzů pro učitele. Vystudovala obor germanistika – bohemistika na FFUK Praha. Na DAMU v Praze pokračovala v distančním studiu dramatické výchovy. Je absolventkou dvouletého sebezkušenostního výcviku v Gestalt-terapii, seminářů nenásilné komunikace (NWC) a kritického myšlení a také autorkou knihy Otevřená komunikace a řešení konfliktů ve třídě a spoluautorkou knihy Asistent pedagoga a klima třídy. Se svou rodinou žije v Hostivici u Prahy.


Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Videozáznam setkání

Soubory ke stažení

Otevřená a nenásilná komunikace v náročných situacích.pdf

prezentace

448,2KB | Úterý, 19 květen 2020 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 1188x od 19 květen 2020 do 29 září 2022