Online setkání: GENDEROVĚ PODMÍNĚNÉ NÁSILÍ

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve čtvrtek 8. 11. 2018.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 8. 11. 2018, 20:00
Genderově podmíněné násilí

Víte, jak mluvit s žáky a studenty o násilí, jaké aktivity v hodinách využít a s kým je možno v případě potřeby spolupracovat? Tým lektorek Kristýna Pešáková, Lucie Čechovská a Eva Bartáková vám vše podstatné sdělí prostřednictvím prvního webináře se seriálu věnovaného genderové rovnosti.
Cíle setkání:
  • Seznámit vyučující humanitních oborů na středních školách a na druhém stupni základních škol s tématem genderově podmíněného násilí (partnerské násilí, domácí násilí, sexuální násilí, kyberšikana, homofóbní násilí ad.) a možnostmi jeho prevence
  • Sdílet dobrou praxi komunikace tématu se studujícími - jak mluvit o násilí, jaké aktivity je možné v hodinách využít, s kým je v rámci tématu možno v případě potřeby spolupracovat
  • Seznámit vyučující s učebními materiály k tématu z ČR i zahraničí.
Komu je setkání určeno:
  • vyučujícím humanitních oborů na středních školách a na druhém stupni základních škol, kteří by ve svých hodinách rádi tematizovali problém genderově podmíněného násilí, případně se v třídním kolektivu či na škole setkávají s problémy jako je šikana, domácí násilí, partnerské násilí apod.


Setkání je zdarma. 

Program setkání:
  1. Proč se zabývat genderově podmíněným násilím? - návaznost na RVP, prevence problémů ve třídě
  2. Co je to genderově podmíněné násilí?
  3. Dobrá praxe neziskové organizace - zkušenosti s komunikací tématu se studujícími
  4. Ukázky konkrétních aktivit do hodin
Lektorky:

Mgr. Kristýna Pešáková, Ph.D., Eva Bartáková 


Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Videozáznam setkání

Ke stažení

Genderově podmíněné násilí.pdf

prezentace

3,5MB | Čtvrtek, 08 listopad 2018 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 739x od 8 listopad 2018 do 28 září 2022