Online setkání: SCIENTIX - INSPIRACE ZE SVĚTA PŘÍRODNÍCH VĚD

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve čtvrtek 20. 4. 2017.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 20. 4. 2017, 20:00
Scientix - inspirace ze světa přírodních věd

Jak by mohla probíhat spolupráce mezi učiteli, odborníky a vědeckými pracovníky v oblasti matematiky, přírodovědných a technických předmětů? To nám nastíní Ing. et Bc. Vladimíra Pavlicová.

Anotace:

Scientix je evropský projekt, který se zaměřuje na podporu vzdělávání v oblasti matematiky, přírodovědných a technických oborů (www.scientix.eu). Učitelům nabízí volně dostupné výukové materiály, projektům možnost zveřejnit své výstupy a všem příležitost nechat se inspirovat a vzájemně sdílet své nápady, zkušenosti a postřehy. Na webináři ukážeme možnosti, které projekt Scientix nabízí učitelům, a představíme také několik konkrétních výukových aktivit.

Cíle setkání:
  • Seznámit pedagogy ZŠ a SŠ všech typů s evropským projektem Scientix (www.scientix.eu).
  • Naučit pedagogy vyhledávat na portále projektu výukové materiály dle různých kritérií a stahovat si je pro vlastní využití.
  • Představit pedagogům ukázky vybraných českých a zahraničních výukových materiálů, které si mohou z portálu bezplatně stáhnout a využívat je ve výuce matematiky a přírodních věd.
Komu je setkání určeno:

Setkání je primárně určeno učitelům základních a středních škol, kteří hledají inspiraci do výuky matematiky a přírodních věd.

Setkání je zdarma.

Lektorka:

Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová – pracuje v Domě zahraniční spolupráce (www.dzs.cz), kde se věnuje především projektům v rámci sdružení European Schoolnet.

Projekt Scientix je koordinován sdružením European Schoolnet (EUN) a je financován z programu Horizont 2020, rámcového programu pro výzkum a inovace EU (Grantová dohoda č. 730009).


Užitečné odkazy:

Videozáznam setkání

Ke stažení

Scientix - inspirace ze světa přírodních věd.pdf

prezentace

1,5MB | Čtvrtek, 20 duben 2017 | Detaily

Doporučujeme

Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová - všechny webináře s lektorkou

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Pohled byl zobrazen 1214x od 19 duben 2017 do 28 září 2022