Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Hlavní stránka

Videa

Krátká videa, která vidíte na hlavní stránce digifolia Inspirace pro předškolní vzdělávání, jsou určena především rodičům. Byla připravena s cílem přiblížit jim možnosti, jak mohou podpořit své dítě prostřednictvím běžných činností, tím, že dají dítěti příležitost zapojit se, vyzkoušet nové věci, tím, že si budou s dítětem povídat, vyprávět nejen z knížek, ale také o běžných tématech, která dítě zaujmou.

Aktuality

25. 2. 2021

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

připravili jsme pro Vás několik jednoduchých materiálů, které Vám mohou sloužit jako inspirace pro rodiče v době distančního vzdělávání, můžete je doporučit rodičům i pro jiné příležitosti nebo sami využít při práci v mateřské škole: videa s podtitulem Spolu…; minimetodiky k rozvoji čtenářské, matematické a přírodovědné gramotnosti; metodická příručka Podpora rozvoje přírodovědné gramotnosti v předškolním vzdělávání.

 

30. 11. 2020
Principy rozvoje gramotností u dětí v mateřské škole. Ke stažení kliknutím na obrázek. 

30. 11. 2020
Digitální gramotnost v mateřské škole - prezentace od Martiny Maněnové 

 

Metodické materiály

Minimetodiky k rozvoji čtenářské, matematické a přírodovědné gramotnosti

Přikládáme odkaz na metodické materiály, které sice vznikly již dříve, ale jsou stále aktuální a mají velký přesah do komunikace s rodinou s přímým doporučením pro činnosti s dětmi. Jsou velmi dobře využitelné jako inspirace rodičům (nejen) v době distančního vzdělávání.

Ke stažení zde: https://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=9641

Podpora rozvoje přírodovědné gramotnosti v předškolním vzdělávání

V metodické příručce najdete teoretický vhled do problematiky a několik zajímavých příkladů inspirativní praxe pro badatelské činnosti a pokusy s dětmi.
Ke stažení zde: http://www.nuv.cz/file/608/

Jak se připravit na distanční vzdělávání v mateřské škole?

Pohled byl zobrazen 4702x od 30 listopad 2020 do 4 březen 2021