Online setkání: ROZVOJ GRAMOTNOSTÍ POMOCÍ YOUTUBE

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve čtvrtek 11. 4. 2019.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 11. 4. 2019, 20:00
Rozvoj gramotností pomocí YouTube

Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D. nás seznámí se serverem YouTube optikou didaktiky, rozvoje gramotností a výuky (nejen) výchovy k občanství. Nenechte si ujít příklady konkrétních aktivit a činností do výuky, které využívají obsah webové platformy YouTube!

Anotace setkání:
Cílem setkání je seznámit účastníky s didaktickým potenciálem serveru YouTube. Server představuje webovou platformu, na které tráví (nejen) české děti značnou část svého volného času. Hlavní část webináře budou tvořit příklady konkrétních aktivit a činností do výuky, které využívají obsah YouTube (nebo svět s ním spojený - youtubeři) a rozvíjejí gramotnosti, zejména čtenářskou a digitální. 
Obsah setkání:
  • Seznámení se serverem YouTube optikou didaktiky, rozvoje gramotností a výuky (nejen) výchovy k občanství.
  • Ukázka konkrétních témat, která YouTube do vzdělávání přináší.
  • Příklady dobré praxe aktivit zaměřených na rozvoj gramotností, zejména čtenářské a digitální.
  • Návaznost na RVP.
Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno učitelům všech stupňů škol a kvalifikací. Primárně ho doporučuji učitelům výchovy k občanství a všem, kteří chtějí vzdělávat v kontextu soudobé společnosti.

Setkání je ZDARMA.

Lektorka:

Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D. se věnuje (ne)formálnímu vzdělávání a mezi její oblíbená témata patří mediální výchova, kam bezpochyby YouTube a rozvoj gramotností patří. Osobní webové stránky: www.vanickova.eu


Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda chcete tomuto webináři věnovat čas, doporučuji přečíst si článek YouTube, spojenec při rozvoji gramotností. Dostupný zde: https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/21979/youtube-spojenec-pri-rozvoji-gramotnosti.html/. Tak co myslíte, stojí Vám to za to?

Videozáznam setkání

Ke stažení

Rozvoj gramotností pomocí YouTube.pdf

prezentace

1,8MB | Čtvrtek, 11 duben 2019 | Detaily

Doporučujeme

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Webinář je finančně podpořen a spoluorganizován realizačním týmem projektu PPUČ v rámci kampaně Gramotnosti.pro život, Učíme v souvislostech.
Projekt i kampaň realizuje NÚV, www.gramotnosti.pro a www.ppuc.cz.

Pohled byl zobrazen 1875x od 11 duben 2019 do 18 duben 2024