Online setkání: MODERNÍ KARETNÍ A DESKOVÉ HRY K ROZVOJI MATEMATICKÉ GRAMOTNOSTI

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve středu 2. 10. 2019.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Středa 2. 10. 2019, 20:00
Moderní karetní a deskové hry k rozvoji matematické gramotnosti

Veronika Havelková nám představí vybrané hry, které podporují matematickou gramotnost na 2. stupni ZŠ.

Anotace setkání:

Setkání je věnováno vybraným hrám, které podporují matematickou gramotnost. Hry budou roztříděny dle oblastí, které rozvíjí (zaměřené na algebru, geometrii…). Součástí bude hrubý popis her a to, k jakému typu práce se jednotlivé hry hodí a pro jak staré žáky jsou vhodné.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno především učitelům matematiky na 2. stupni a odpovídajících stupňů gymnázií, ale na své si přijdou i učitelé 1. stupně, 2. období.

Setkání je ZDARMA.
Lektorka:

Veronika Havelková

Mgr. Veronika Havelková vystudovala na PedF UK učitelství matematiky a pedagogiky pro základní a střední školy. Následně vyučovala na FZŠ Táborská v Praze a na Univerzitě Karlově (na Pedagogické fakultě a Husitské teologické fakultě). Od roku 2012 vyučuje jako nezávislá lektorka seminářů pro učitele všech stupňů vzdělávání v oblasti matematiky a informatiky.


Užitečné odkazy (postupně přidáme):

Videozáznam setkání

Ke stažení

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Webinář je finančně podpořen a spoluorganizován realizačním týmem projektu PPUČ v rámci kampaně Gramotnosti.pro život, Učíme v souvislostech.
Projekt i kampaň realizuje NÚV, www.gramotnosti.pro a www.ppuc.cz.

Pohled byl zobrazen 2450x od 2 říjen 2019 do 16 duben 2024