Online setkání: POČÍTÁŠ, POČÍTÁM, POČÍTÁME...

od Metodický portál RVP.CZ, NPI ČR

Online setkání se konalo ve čtvrtek 25. 4. 2019.
 
Metodický portál RVP.CZ využívá prostředí Big Blue Button, které umožňuje online komunikaci mezi účastníky, audio a video prezentace, moderaci i záznam celé diskuze. 
Těšte se na zajímavá témata!

Čtvrtek 25. 4. 2019, 20:00
Počítáš, počítám, počítáme...

Motto lektorů Jovanky Rybové a Tomáše Kotena je „Dejme žákům prostor, aby zažili radost z matematiky“. Představíme si náměty na hry a aktivity, které lze využít napříč vzdělávacími oblastmi.

Anotace setkání:

Zažívat opakovaně radost z úspěšně vyřešené úlohy, to je jedna ze sedmi složek matematické gramotnosti. Jak na to? Na to se pokusíme odpovědět na webináři „Počítáš, počítám, počítáme…“ zaměřeném na rozvíjení matematické gramotnosti u žáků na 1. stupni ZŠ. V úvodu si ukážeme, které aktivity nám pomáhají v zapojování žáků do výuky matematiky, umí z ní odstranit nudu a žáky aktivizují a motivují k výkonu. V další části webináře  budou předloženy náměty na aktivity, které směřují k rozvíjení i dalších složek matematické gramotnosti.

Komu je setkání určeno:
  • učitelům 1. stupně ZŠ, asistentům pedagoga, rodičům
Setkání je ZDARMA.
Lektoři:

Jovanka Rybová, Tomáš Koten


Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Videozáznam setkání

Ke stažení

Počítáš, počítám, počítáme.pdf

prezentace

1,7MB | Čtvrtek, 25 duben 2019 | Detaily

O online setkávání na Metodickém portálu

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání v online prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách.

Na setkání zveme zajímavé hosty. Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás!

Pokud můžete doporučit zajímavou osobnost, která by se chtěla stát hlavní prezentující osobou našeho setkání, nebo máte přímo vy nějaké téma vhodné pro online vzdělávací webinář, neváhejte se ozvat na setkavani@rvp.cz nebo v diskuzním fóru.

Webinář je finančně podpořen a spoluorganizován realizačním týmem projektu PPUČ v rámci kampaně Gramotnosti.pro život, Učíme v souvislostech.
Projekt i kampaň realizuje NÚV, www.gramotnosti.pro a www.ppuc.cz.

Pohled byl zobrazen 2020x od 24 duben 2019 do 18 duben 2024